Kolej, Pociąg

i

Autor: pixabay Nowe połączenia kolejowe na 2024 rok

Europa

Nowe połączenia kolejowe dla Europy w latach 2024/25. Polska zyska ciekawą trasę

2023-11-17 16:24

Podróże koleją przeżywają renesans, a co więcej co rusz powstają nowe połączenia, aby turyści z całej Europy mogli w dogodny sposób przemieszczać się z kraju do kraju. Oto najciekawsze połączenia, które powstaną w Europie w 2024 i 2025 roku.

Podróżowanie pociągiem po Europie staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją, nie tylko dla miłośników podróży, ale również dla tych, którzy zwracają uwagę na ekologię. Zmiana sposobu podróżowania to nie tylko wybór komfortu i efektywności, ale także doskonały sposób na zmniejszenie śladu węglowego. W dzisiejszych czasach, gdy kwestie ekologiczne stają się priorytetem, podróżowanie pociągiem staje się nie tylko modnym trendem, ale także świadomym wyborem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pociągiem po Europie. Gdzie dojedziemy koleją taniej niż samolotem? Kierunki, ceny, jak kupić tanie bilety

Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock

Europa inwestuje w kolej. Powstają nowe, atrakcyjne połączenia na 2024 rok

Wspólnota Europejska dostrzega znaczenie rozwijania i modernizacji infrastruktury kolejowej. Inwestycje w kolejowe połączenia stają się priorytetem, co przekłada się na rosnącą dostępność i szybkość podróży. Koleje w całej Unii Europejskiej oferują coraz bardziej rozbudowaną sieć tras, obejmującą zarówno popularne trasy międzynarodowe, jak i malownicze tory przełajowe, które zapewniają podróżnym niezapomniane widoki.

Niezwykle atrakcyjną opcją są także pociągi nocne, które nie tylko umożliwiają zaoszczędzenie czasu, ale również pozwalają podróżnym spać w komfortowych warunkach, by następnego dnia obudzić się w nowym miejscu. To alternatywa dla nocnych lotów, eliminująca konieczność zakwaterowania w hotelu.

  • W 2024 roku powstanie bezpośrednie połączenie pomiędzy Paryżem a Berlinem, bez przesiadki w Kolonii lub Frankfurcie, jak to miało miejsce do tej pory. Podróż odbywać się będzie pociągiem TGV, a trasa potrwa ok. 7 godzin.
  • W 2024 roku rozpocznie się budowa linii kolejowej, która połączy Lizbonę, Porto i Vigo. Obecnie podróż pociągiem między Porto a Lizboną zajmuje niemal trzy godziny. Nowe połączenie kolejowe skróci czas podróży do zaledwie 1 godziny 15 minut.
  • Wiosną 2025 roku będziemy mieli szansę na bezpośrednie, nocne połączenie z Amsterdamu do Barcelony - w podróż wyruszymy z operatorem kolejowym European Sleeper. Takie połączenie z pewnością usprawni podróżowanie między północną a południową Europą.
  • Do 2024 roku cztery spółki kolejowe takich państw jak Niemcy, Austria, Francja i Szwajcaria uruchomią nowe połączenia po Europie nocnymi liniami Nightjet. Jeszcze w grudniu 2023 możliwa będzie bezpośrednia podróż między Wiedniem a Berlinem oraz Brukselą a Paryżem. Natomiast rok później, w grudniu 2024 roku możliwa będzie podróż bez przesiadek pomiędzy Barceloną a Zurychem.
  • Od grudnia 2024 aż cztery razy dziennie kursować będą pociągi pomiędzy Gdynią a Pragą. Podróż potrwa 9 godzin, a trasa będzie biegła przez Poznań i Wrocław.

Podróżowanie pociągiem po Europie to nie tylko sposób na oszczędność czasu i środowiska, ale również okazja do odkrywania nowych miejsc i kultur, warto więc rozważyć podróż tym środkiem transportu. Tym bardziej, że ceny bywają o wiele bardziej przystępne niż w przypadku podróży samolotem.