Europa

i

Autor: pixabay Tanie kraje w Europie dla Polaków 2024

Europa

Najtańsze miejsca w Europie 2024. W tych krajach nie przepłacisz w wakacje

2024-06-11 14:41

Europa jest pełna pięknych miejsc wartych odwiedzenia, ale podróżowanie może być bardzo kosztowne. Jednak istnieją kraje, w których budżetowe podróże są całkiem realne. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najtańszym miejscom w Europie w 2024 roku, gdzie nie trzeba łapać się za głowę sięgając do portfela.

Marzy Ci się wakacyjny wyjazd do Europy, ale martwisz się, że twój portfel tego nie wytrzyma? Bez obaw. Istnieją kraje, gdzie koszty podróży są znacznie niższe niż w popularnych destynacjach turystycznych, a co najważniejsze, oferują przepiękne krajobrazy i wyjątkowe doświadczenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wakacje 2024 w Turcji. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

RALPH KAMINSKI OCENIA COVERY SWOICH PIOSENEK | ESKA REACT

Wakacje 2024 - Turcja kusi niskimi wakacjami All Inclusive

Turcja od lat przyciąga turystów swoją różnorodnością geograficzną, wspaniałymi zabytkami i wyjątkowo pyszną kuchnią.Tu można się zatracić w pulsujących życiem uliczkach Stambułu, jak również odetchnąć pełną piersią nad brzegiem Morza Śródziemnego. Co więcej, koszty życia w Turcji są stosunkowo niskie w porównaniu do innych krajów europejskich. Można tu znaleźć tanie zakwaterowanie, smaczne uliczne jedzenie i atrakcyjne ceny za bilety wstępu do kultowych miejsc, jak meczet Hagia Sophia czy wyjątkowo urokliwych wód termalnych Pamukkale.

W Turcji zapłacimy tureckimi lirami. W tej chwili 1 turecka lira warta jest ok. 0,13 zł. Za chleb zapłacimy nieco ponad 1 zł, za butelkę wody ok. 2 zł, za mleko ok. 3,50 zł.

Wakacje 2024 - Albania coraz bardziej popularna wśród Polaków

Albania może być jeszcze mało znana jako turystyczna destynacja, ale to się zmienia. To kraj bogaty w piękne krajobrazy, od wybrzeża Adriatyku po górzyste tereny. Miasta takie jak Tirana czy Saranda oferują unikalne doświadczenia kulturowe, a malownicze plaże i krystalicznie czyste wody zachęcają do relaksu. Co więcej, ceny w Albanii są jednymi z najniższych w Europie, co sprawia, że jest to doskonały wybór dla podróżnych z ograniczonym budżetem.

W Albanii zapłacimy lekiem albańskim. 1 lek albański wart jest 0,041 złotego. A jak z cenami? Za kebab zapłacimy ok. 8 zł, za obiad w restauracji trzeba dać ok. 30 zł.

Wakacje 2024 - Węgry nadal pozostają tanie dla Polaków

Stolica Węgier, Budapeszt, to jedno z najbardziej uroczych miast w Europie Wschodniej. Spacerując po malowniczych uliczkach, można podziwiać imponującą architekturę, relaksować się w gorących źródłach i delektować się lokalną kuchnią w przystępnych cenach. Poza Budapesztem, Węgry oferują wiele innych urokliwych miejsc, takich jak Eger czy Siofok nad Balatonem, gdzie można spędzić czas na relaksującym urlopie, nie niszcząc przy tym budżetu.

Na Węgrzech zapłacimy forintem węgierskim. 1 forint węgierki wart jest 0,011 zł. Za chleb zapłacimy ok. 6 zł, za 10 jaj ok. 10 zł.

Wakacje 2024 - Gruzja nadal pozostają tanie dla Polaków

Gruzja, położona na skraju Europy i Azji, to kolejny kraj, który powinien znaleźć się na liście najtańszych miejsc do odwiedzenia w 2024 roku. Znana ze swojej bogatej historii, zapierających dech w piersiach krajobrazów i gościnności swoich mieszkańców, Gruzja staje się coraz bardziej popularną destynacją turystyczną.

W Gruzji zapłacimy  zapłacimy gruzińskim lari. 1 gruziński lari wart jest 1,49 zł. Za chleb zapłacimy ok. 2,50 zł, za jajka ok. 10 zł, za benzynę ok. 5 zł za litr. Ceny żywności i paliwa są więc zbliżone do polskich, ale w granicach rozsądku.

Listen on Spreaker.