Warszawa, Rzym

i

Autor: pixabay Ile trwa podróż z Warszawy do Rzymu?

Włochy

Loty z Warszawy do Rzymu. Ile czasu trwa przelot i jakimi liniami?

2024-02-21 9:08

Rzym, nazywane wiecznym miastem, przyciąga turystów z całego świata swoimi fascynującymi zabytkami. Jeśli marzysz o podróży z Warszawy do stolicy Włoch, dowiedz się, które linie lotnicze są do dyspozycji oraz ile trwa przelot. Ten artykuł może okazać się praktycznym przewodnikiem, dla każdego zainteresowanego podróżą do tego pięknego zakątka świata.

Stolica Włoch to nie tylko miejsce o ogromnym historycznym znaczeniu, ale także centrum kultury, sztuki i wyśmienitej kuchni. Odkrywanie tego miasta to zatem wspaniała przygoda, na którą decyduje się wielu Polaków. Jak więc znaleźć najdogodniejsze połączenie z Warszawy do Rzymu i gdzie szukać biletów? Podpowiadamy jakie są połączenia lotnicze Warszawa-Rzym i jakie linie oferują podróż do stolicy Włoch.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turyści nie wrzucają już monet do Fontanny di Trevi w Rzymie. Znaleźli sobie nowe miejsce

Księża sprzedają kieł słonia | Poranek ESKA

Kiedy tańsze bilety z Warszawy do Rzymu?

Generalnie, im wcześniej zarezerwujemy lot z Warszawy do Rzymu, tym będzie on tańszy. Ceny biletów rosną w zależności od popytu oraz od stopnia obłożenia lotów. Unikaj zatem popularnych okresów wzmożonego ruchu. Wysoki sezon w Rzymie to lipiec i sierpień, a niski to styczeń i luty, więc teraz jest doskonały czas, aby załapać się na tańsze bilety. Warto w tym celu regularnie sprawdzać aktualne propozycje różnych przewoźników.

Lotniska w Rzymie - na które się udać?

Z Polski do Włoch możemy udać się na jedno z dwóch lotnisk Ciampino i Fiumicino. Oba obsługują loty międzynarodowe, ale różnią się odległością od centrum miasta. Ciampino leży bliżej, a Fiumicino jest większym lotniskiem obsługującym większą liczbę połączeń. Przy wyborze warto zastanowić się, które z lotnisk bardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jakimi liniami podróżować do Rzymu i ile trwa lot?

Średni czas lotu z Warszawy Chopina do Rzymu wynosi około 2 godzin i 20 minut. Jest to stosunkowo krótki czas podróży, co czyni Rzym łatwo dostępnym celem dla polskich podróżników. Loty realizowane są zarówno przez krajowe linie lotnicze LOT, jak i niskokosztowe linie Wizz Air i Wizz Air Malta.