Venice Simplon Orient Express

i

Autor: YASIN AKGUL/AFP/East News Venice Simplon Orient Express

Pociąg

Bilet w jedną stronę za 34 tys. złotych! Dlaczego aż tyle kosztuje podróż z Paryża do Portofino?

2024-02-21 14:24

Luksusowy pociąg Venice Simplon Orient Express zyskał nową, wyjątkową, prosto z Paryża do Portofino. Za trzydniową przejażdżkę trzeba zapłacić bagatela 8500 dolarów! Z czego wynikają te kosmiczne ceny i co czeka podróżujących? Czy warto wybrać się na taką przygodę?

Venice Simplon Orient Express uchodzi z najbardziej luksusowy pociąg w Europie, który przemierza takie miasta jak Amsterdam, Bruksela, Praga, Wiedeń, Genewa, Budapeszt, Istambuł, Wenecja, czy Werona, a teraz także będzie możliwość odbycia podróży z Paryża do Portofino. Przejażdżka ma być niezwykle ekskluzywnym i pełnym wrażeń przeżyciem, biorąc pod uwagę najlepszą obsługę cz atrakcje, jakie czekają na pasażerów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pociąg Warszawa - Berlin 2024. Trasa, cena, rozkład jazdy. Wszystko, co musisz wiedzieć

PORANEK ESKA - Grammy

Venice Simplon Orient Express - co czeka pasażerów na trasie Paryż-Portofino?

Inauguracja trasy Paryż-Portofino ma się odbyć 20 czerwca 2024. Przejazd między tymi dwoma miastami będzie możliwy jedynie raz w roku, a za tę przyjemność trzeba zapłacić nawet 8500 dolarów, czyli 34 tys. złotych!

Trasa pociągu będzie takie miejsca jak: Cannes, Nicea, Monako, a następnie przekroczy granicę z Włochami i tam, przez Ventimiglię, Savonę iGenuę dotrze do stacji kolejowej Santa Margherita Ligure-Portofino. Tam, podróżni zatrzymają się na dwie noce w Belmond Hotel Splendido - dawnym XVI-wiecznym klasztorze benedyktynów położony wśród bujnych wzgórz Ligurii skąd rozciąga się widok na Portofino.

W pociągu podróżni będą mieli do dyspozycji kilka tematycznych kabin, które oferują podwójne lub dwa pojedyncze łóżka oraz marmurowe łazienki. Na pokładzie znajduje się także sześć apartamentów - każdy inspirowany innym miastem: Paryżem, Wenecją, Stambułem, Wiedniem, Pragą i Budapesztem. W pociągu można rozkoszować się się autorskimi koktajlami, a w tę przygodę zabierze gości Bar Car „3674”. Będzie również muzyka na żywo w wykonaniu utalentowanego pianisty. W części restauracyjne serwowane będą kontynentalne śniadania, a na koniec podróży odbędzie się wyjątkowy brunch.