Żółte kosze - Jankes i inne gwiazdy pokazują, jak dbać o środowisko!

i

Autor: Jankes Żółte kosze - Jankes i inne gwiazdy pokazują, jak dbać o środowisko!

Żółte kosze - Jankes i inne gwiazdy pokazują, jak dbać o środowisko!

2019-09-12 13:22

JANKES, Dereszowska, Halejcio i Piróg dołączyli do wyjątkowej kampanii edukacyjnej, a hasztag #dożółtegokosza pojawia się na profilach kolejnych znanych i lubianych osób. Na swoich kanałach gwiazdy zachęcają do segregacji plastikowych opakowań, pokazując jak w prosty sposób ograniczyć ilość odpadów plastikowych w środowisku. Dołącz i ty!

Żółte kosze na śmieci pozwalają utrzymać ład i porządek! Prawidłowe segregowanie, wrzucanie odpadów do odpowiednich pojemników to proste czynności, które realnie przyczyniają się do ochrony środowiska. Przekaz projektu, w którym wziął udział m.in. JANKES z Radia ESKA, jest bardzo prosty - sięgając po plastikową butelkę pamiętajmy, aby po jej opróżnieniu postąpić w odpowiedzialny sposób i wyrzucić ją do żółtego kosza lub innego pojemnika przeznaczonego na tworzywa sztuczne jeśli w naszym otoczeniu nie nastąpiła jeszcze wymiana koszy. Plastik to bowiem surowiec wtórny, który po wykorzystaniu może i powinien zostać ponownie przetworzony. To czy wróci do środowiska w formie odpadu czy zyska kolejne życie, zależy również od nas.

Segregacja śmieci - sprawdź, czy wiesz, do których pojemników wyrzucać śmieci!

Pytanie 1 z 10
Papierowy worek po cemencie wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane

Do żółtego kosza - akcja

#dożółtegokosza wrzucają też Lisie Piekło, Krzysztof Gonciarz, Olga Frycz, Jankes, Reni Jusis, Alan Andersz, Modny Tata oraz Ekskluzywny Menel. Żywiec Zdrój razem ze znanymi osobami, którym bliski jest temat ekologii zachęca, by zmiany zacząć już dziś! W ramach kampanii edukacyjnej, której towarzyszy hashtag #dożółtegokosza, marka inspiruje do modyfikacji codziennych nawyków i tłumaczy, jak w prosty sposób przyczynić się do zmniejszenia ilości plastiku w otoczeniu. 

Pochwalcie się również wrzucając do sieci zdjęcie, na którym wrzucacie plastik do żółtego kosza. Koniecznie dodajcie hasztag #dożółtegokosza.

Kampania Żywiec Zdrój rozpoczęła się 3 września i od razu wyszła także na ulice Warszawy. Słupy reklamowe zlokalizowane przy ul. Miodowej na skrzyżowaniu z placem Krasińskich, na rogu ulic Marszałkowskiej i Wspólnej oraz na Placu Trzech Krzyży zamieniły się w żółte kosze do segregacji. Tym działaniem marka zwraca uwagę, jak proste i jednocześnie ważne jest segregowanie odpadów – każdą butelkę PET można wielokrotnie przetworzyć pod warunkiem, że po zużyciu jej zawartości znajdzie się w żółtym koszu lub innym pojemniku oznaczonym tworzywa sztuczne. Dlatego zgodnie z hasłem kampanii: Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #dożółtegokosza do 15 września każdy może wrzucić do jednego z koszy plastikowe butelki, które po zakończeniu akcji zostaną poddane recyklingowi i będą mogły być wykorzystane do produkcji zabawek, mebli, a także kolejnych butelek. Wszystkie butelki Żywiec Zdrój w 100% nadają się do recyklingu, a od marca br. w sklepach dostępna jest pierwsza 5-litrowa butelka w ofercie Żywiec Zdrój, pochodząca w 100% z plastiku z recyklingu  i jednocześnie nadająca się do ponownego przetwarzania.

(Informacja prasowa)