YouTube

i

Autor: pixabay/TymonOziemblewski

Zmiany na YouTube. Trzeba będzie płacić za jakość odtwarzania!

2022-10-08 17:35

YouTube testuje ograniczenie darmowej wersji tylko do formatu Full HD. Lepsza jakość miałaby być wyłącznie dla użytkowników, którzy zapłacą. To ogromna zmiana, ponieważ YouTube posiada przecież już wersję premium. Jednak najnowsze testy wskazują na to, że każdy, kto chciałby zobaczyć filmik w jakości 4K musiałby najpierw za nią zapłacić.

Płatna jakość na YouTube? Trzeba będzie płacić za jakość odtwarzania na YouTube? Strona i aplikacja od zawsze były za darmo i przyzwyczaiły już do tego miliony użytkowników. Jednak odkąd powstał YouTube Premium, na darmowym zwiększyła się ilość reklam. Jednak już niedługo użytkownicy mogą stracić jedną z podstawowych funkcji platformy. YouTube szuka różnych sposobów na zachęcenie użytkowników do wykupienia subskrypcji YouTube Premium. Jakość 4K na YouTube jest na ten moment niemal standardem. Zdecydowana większość nowych materiałów wrzucanych jest właśnie w tej jakości. Jednak Google zamierza ograniczyć jakość filmów w 4K dla użytkowników. Celem nowego rozwiązania jest zmuszenie użytkowników do przystąpienia do abonamentu YouTube Premium.

YouTube ma wyświetlać 10 reklam przed filmem. Teraz będzie trzeba wykupić abonament!

Niezwykłe wynalazki polskich studentów | ESKA XD - Mobmania #58

YouTube - opłaty za jakość

Coraz więcej internautów informuje, że YouTube blokuje wyższą jakość niż Full HD. W momencie, w którym chcą wybrać lepszą jakość filmu wyskakuje informacja o tym, że jest to tylko i wyłącznie funkcja dla użytkowników YouTube Premium. Osoby chcące zmienić jakość wideo np. na 2160p muszą przejść na płatną subskrypcję YouTube Premium. Ta kosztuje w Polsce 23,99 zł miesięcznie, a jej pierwszy miesiąc jest bezpłatny.

Aplikacje z wirusem - październik 2022. Lepiej usuń je ze swojego telefonu!

Opłaty za jakość filmów na YouTube - kiedy?

Od kiedy trzeba będzie płacić za wyższą jakoś filmów na YouTube? Na ten moment YouTube jedynie testuje nową funkcję. Nie ma żadnych informacji odnośnie tego, czy i kiedy trzeba będzie płacić za jakość np. 4K. Jednak, w najbliższych tygodniach, powinniśmy spodziewać się tego, że testy będą obejmować coraz większą ilość internautów, w celu sprawdzenia ich reakcji. YouTube chce poznać opinie i reakcje użytkowników na zmiany.

Sonda
Co uważacie o takim rozwiązaniu?