Matura

i

Autor: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Zmiany na maturze zachwyciły wszystkich maturzystów. Co ich najbardziej ucieszyło?

2020-12-17 10:50

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło liczne zmiany w sposobie przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Minister i wiceminister edukacji poinformowali o mniejszej ilości zadań oraz braku obowiązku zdawania matury ustnej i tej na poziomie rozszerzonym. Jak można było się spodziewać maturzyści zareagowali na te wieści z wielką radością. Co ich najbardziej ucieszyło?

Zmiany na maturze 2021 ucieszyły wszystkich maturzystów, którzy rozpoczęli już przygotowania do najważniejszego z egzaminów. W końcu matura nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Nie dość, że podsumowuje wiedzę zdobytą przez uczniów w procesie ich edukacji, to wyniki z niej decydują o dostaniu się na wymarzone studia. Tegoroczni maturzyści mieli jednak utrudnione zadanie. Gdy rozpoczynali naukę w szkołach średnich, miał miejsce Strajk Nauczycieli. Rok później wybuchła pandemia, z którą świat boryka się do dzisiaj. W związku z tym uczniowie przeszli na nauczanie zdalne.

Członkowie Ministerstwa Edukacji Narodowej obiecali, że wezmą pod uwagę te trudności, przygotowując nowe wymagania maturalne. W środę 16 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra i wiceministra edukacji, w trakcie której poinformowali oni o szeregu zmian w sposobie przeprowadzenia egzaminu dojrzałości. Maturzyści z ekscytacją zareagowali na komunikat, a swoją radością podzielili się w mediach społecznościowych. Co piszą?

Sonda
Matura ustna 2021 - czy dobrze, że jest odwołana?

Zmiany na maturze - co piszą maturzyści?

Część ustna nieobowiązkowa, brak konieczności przystąpienia do matury na poziomie rozszerzonej oraz ograniczony zakres wymagań na egzaminie z matematyki - te informacje najbardziej ucieszyły wszystkich zdających w tym roku maturę. Maturzyści podzielili się swoją radością w mediach społecznościowych. Warto wspomnieć o tym, że do ostatniej chwili nie było wiadomo czy matura ustna będzie odwołana bądź nieobowiązkowa. Uczniowie tworzyli w tej sprawie liczne petycje.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE