ZMIANA CZASU zimowego na letni 2020 - KIEDY, JAK i w którą stronę przestawić zegarek?

2020-03-28 15:01 RW
ZMIANA CZASU zimowego na letni 2020 - KIEDY, JAK i w którą stronę przestawić zegarek?
Autor: Piotr Kamionka/REPORTER / EAST NEWS ZMIANA CZASU zimowego na letni 2020 - KIEDY, JAK i w którą stronę przestawić zegarek?

Zmiana czasu zimowego na letni 2020 lada chwila! Dzień stanie się dłuższy, a noc krótsza, dzięki czemu będziemy mogli bardziej cieszyć się promieniami słońca. Pamiętajcie jednak, że zakazane są zgromadzenia, spacery w licznym gronie, korzystanie z bulwarów czy placów zabaw. Mamy nadzieję że już niebawem wszystkim będzie dane korzystanie z uroków wiosny i lata.

Zmiana czasu zimowego na letni 2020 - kiedy i jak? Po co jest zmiana czasu zimowego na letni 2020? W którą stronę przestawić zegarek? Jeśli zadajecie sobie te pytania i zastanawiacie się nad odpowiedziami, to dobrze trafiliście. W tym miejscu podpowiadamy serwując garść szczegółów. Zmiana czasu 2020 jest tematem dyskusji w wielu kręgach. Wszystko za sprawą niejasności, o których od lat dyskutuje się w Parlamencie Europejskim. Społeczeństwo jest przekonane, co udowodniły przeprowadzone ankiety, że zmiana czasu nie jest potrzebna. Taką opinię argumentuje się brakiem oszczędności energii, a także problemami dla osób podróżujących. Najważniejszym argumentem jest jednak ten dotyczący zdrowia i złego wpływu na człowieka. Lekarze nie mają wątpliwości, że przestawianie zegarków rozregulowuje biologiczny zegar, co znacząco wpływa na sen i zwiększa ryzyko zawału serca.

Zobacz: Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy koniec? To będzie ostatnia zmiana?

Zmiana czasu zimowego na letni 2020 - kiedy, data

Kiedy jest zmiana czasu zimowego na letni 2020? Warto pamiętać, że data zmiany czasu, co roku jest ta sama. Zawsze jest to noc z soboty na niedzielę w ostatni weekend marca. W 2020 roku zegarki przestawimy z 28 na 29 marca. Od tego momentu dzień będzie robić się coraz dłuższy, a noc krótsza.

Michał Szczygieł #zostanwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zmiana czasu zimowego na letni 2020 - jak, w którą stronę

Jak przestawić zegarek? W którą stronę? Wskazówkę przesuwamy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy. Co prawda telefony komórkowe zmienią godzinę automatycznie i nie musicie się martwić, że budzik obudzi was o godzinę za późno, to jednak wiele osób ma w domu ścienny, cyfrowy zegarek na baterię. Co więcej godzinę zmienić trzeba w starszych modelach samochodów czy piekarnikach.

Najnowsze