zmiana czasu

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 - ostatni raz? Kiedy koniec zmiany czasu?

2023-03-19 15:08

Rozważania na temat zmiany czasu z zimowego na letni i odwrotnie trwają od wielu lat. Przeciwnicy tej praktyki zauważają, że choć wprowadzono ją w celu oszczędności na oświetleniu, to od dawna nie przynosi ona korzyści, za to barrdzo źle wpływa na zdrowie. Czy najbliższa zmiana czasu będzie ostatnią? Kiedy koniec przestawiania zegarków?

Wiele osób zastanawia się, kiedy przestawiamy zegarki w 2023 roku i czy będzie to ostatnia zmiana czasu z jaką będziemy mieć do czynienia. Nic w tym dziwnego, marzec to miesiąc, który kojarzy się właśnie z przejściem z czasu zimowego, na letni. Praktyka ta jest już pewnego rodzaju tradycją od wielu lat. Czas środkowoeuropejski rozpoczyna się w październiku, z kolei środkowoeuropejski letni pięć miesięcy później. Choć zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie budzi wiele kontrowersji, to jest tradycją nie tylko w Polsce, ale również w około siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Wszystkie państwa członkowskie przestawiają zegarki tego samego dnia, ale o różnych godzinach, w zależności od strefy czasowej. Wiele osób zauważa, że zmiana czasu przysparza więcej problemów niż zysków, przez co pojawia się coraz więcej głosów mówiących o tym, by najbliższa zmiana czasu była tą ostatnią.

1. dzień wiosny 2023 - o której godzinie? Kiedy zaczyna się wiosna?

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 - ostatni raz?

Przeciwnicy przestawiania zegarków dwa razy w roku chcą, by praktyka ta przeszła już do historii. Wskazują, że zmiana czasu jest szkodliwa dla naszego zdrowia, ponieważ w dużym stopniu ingeruje w nasz organizm i wpływa w negatywny sposób na naszą codzienność. Pomimo tego, że Unia Europejska od kilku lat zapowiada koniec przestawiania zegarków i przyjęcie jednego czasu dla całej Wspólnoty, tegoroczna zmiana czasu odbędzie się zgodnie z tradycją.

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 - kiedy koniec?

Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, kiedy koniec zmiany czasu. Kilka lat temu w Unii Europejskiej trwały zaawansowane prace nad ujednoliceniem czasu w całej Wspólnocie. Podano wtedy nawet konkretną datę - 2021 rok. Jednak projekt nie został wprowadzony w życie. Tymczasem w Polsce, jak wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, że będziemy przestawiać zegarki co najmniej do 2026 r.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Sonda
Zmiana czasu. Czy powinna zostać zlikwidowana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE