Zmiana czasu 2023

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu wiosna 2023. W którą stronę przestawiamy zegarek?

2023-03-20 14:10

Wiosna kojarzy się nie tylko z ciepłymi promieniami słońca, dłuższymi dniami oraz bezchmurnym niebem. To również moment, w którym przestawiamy zegarki i zmieniamy czas z zimowego na letni. Kiedy dokładnie będzie zmiana czasu na letni 2023? Będziemy spać dłużej czy krócej? Sprawdziliśmy.

Zmiana czasu wiosna 2023 - kiedy? Śpimy dłużej czy krócej? To pytania, które zadaje sobie coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego. Marzec to miesiąc, który kojarzy się z przejściem z czasu zimowego na letni. Z przestawianiem zegarków o jedną godzinę, od wielu lat, mamy do czynienia dwa razy roku. Czas środkowoeuropejski rozpoczyna się w ostatni weekend października. Z kolei w marcu przechodzimy na czas letni, dzięki czemu otrzymujemy możliwość cieszenia się dłuższym dniem. Zmiany czasu zostały wprowadzone, aby dłużej i bardziej efektywnie korzystać ze światła dziennego. Praktyka ta obowiązuje obecnie w około 70 krajach na całym świecie. Jednak ma ona wielu przeciwników, którzy uważają, że przestawianie zegarków dwa razy w roku w znacznym stopniu ingeruje w nasz organizm, co jest niekorzystne dla zdrowia. Pomimo tego, wiele wskazuje na to, że praktyka ta będzie miała miejsce co najmniej do 2026 roku.

1. dzień wiosny 2023 - o której godzinie? Kiedy zaczyna się wiosna?

Kultowe piosenki z bajek | Dokończ Piosenkę #9

Zmiana czasu wiosna 2023 - kiedy?

Data przestawiania zegarków pozostaje niezmienna. Co roku, w ostatni weekend marca, przestawiamy wskazówki naszych zegarków o jedną godzinę. Zmiana czasu w 2023 będzie miała miejsce w nocy z 26 na 27 marca.

Zmiana czasu wiosna 2023 - w którą stronę przestawiamy zegarki?

Wszystkie państwa członkowskie zmieniają czas tego samego dnia, ale o różnych godzinach w zależności od strefy czasowej. Choć od wielu lat pora jest niezmienna, to podczas każdej zmiany czasu wiele osób zastanawia się, czy będziemy spać godzinę dłużej czy krócej. Tradycyjnie, w marcu przestawiamy zegarki o jedną godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00. Oznacza to, że będziemy spać godzinę krócej, niż poprzedniej nocy.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Sonda
Zmiana czasu. Czy powinna zostać zlikwidowana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE