Deszcz, parasol

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zimno, burze i śnieg. Pogoda na koniec września nie ma litości [PROGNOZA]

2022-09-29 13:14

Pogoda w Polsce stale się zmienia. Po fali chłodu do naszego kraju dotarło wyczekiwane przez wielu ocieplenie. Wskaźniki na termometrach ponownie pokazały ponad 20 stopni. Najnowsze prognozy nie napawają jednak optymizmem. Fala ciepła opuściła nasz kraj. Przed nami burze, deszcz oraz śnieg.

Jesień w Polsce, która rozpoczęła się na dobre, daleka jest od tej, jaką znamy sprzed lat. Zamiast kolorowych krajobrazów, spadających liści i ostatnich promieni słońca, częściej mamy do czynienia z mocnymi spadkami temperatury, opadami deszczu, a nawet burzami i śniegiem. Pierwszy białych puch w tym sezonie spadł z nieba w połowie września. Sami synoptycy, którzy od lat monitorują stan pogody, jasno stwierdzili, że pierwsza połowa dobiegającego końca września była najzimniejszą od ponad 14 lat. I choć w trzecim tygodniu września zrobiło się trochę cieplej za sprawą wyżu Stefan, który nadciągnął nad Europę, przynosząc ze sobą temperatury przekraczające nawet 20 stopni, radość nie trwała długo. W ostatnich dniach września temperatura ponownie mocno spadła, a synoptycy przestrzegają przed burzami i opadami śniegu.

Pierwszy śnieg - kiedy? Czy czeka nas jeszcze złota jesień?

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Pogoda w Polsce

Najbliższe dni upłyną nam pod znakiem niekorzystnych warunków pogodowych. Jak prognozują synoptycy, końcówka tego tygodnia obfitować będzie w opady deszczu, burze, a także opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. IMGW wprost mówi o panowaniu zimowej jesieni w górach. O porankach możemy też mieć słabsze samopoczucie. Dopiero w ciągu dnia, wraz ze wzrosłem ciśnienia atmosferycznego i zmniejszaniem się zachmurzenia, niekorzystne warunki biometeorologiczne będą stopniowo słabły do obojętnych.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?