Zima w Polsce 2023 - pogoda nagle się zmieni! Zima nie powiedziała ostatniego słowa

i

Autor: Marek BAZAK/East News Zima w Polsce 2023 - pogoda nagle się zmieni! Zima nie powiedziała ostatniego słowa

Zima w Polsce 2023 - pogoda nagle się zmieni! Zima nie powiedziała ostatniego słowa

2023-02-26 13:48

Zima w Polsce 2023 - jaka będzie pogoda w ostatnich dniach lutego? Z niecierpliwością czekamy na koniec zimy, by móc ogrzać się wiosennymi promieniami słońca. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo najnowsza prognoza długoterminowa wyraźnie pokazuje, że nastąpi powrót mrozów i opadów śniegu. Kiedy i gdzie zima? W których miastach będzie najzimniej? Najnowsze przewidywania podrzucamy już teraz!

Spis treści

  1. Zima w Polsce 2023 - koniec lutego

Zima w Polsce 2023 - pogoda nagle się zmieni, a słońce na niebie będzie niewidoczne! To duże zaskoczenie biorąc pod uwagę ostatnie modele pogodowe, które wskazywały, że koniec lutego ma być pogodny, bezdeszczowy i dość ciepły, bo z temperaturami nawet do 8 stopni Celsjusza. Teraz okazuje się, iż zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jak wskazuje serwis Accuweather trzeba przygotować się na opady śniegu oraz silnie wiejący wiatr, dający wrażenie, że jest kilkanaście stopni na minusie. Ponowny, ale możliwe, że już ostatni atak zimy nastąpi pod koniec lutego. Dokładniej w ostatni weekend tego miesiąca. Zanim się o tym przekonacie polecamy poprawić sobie humor sprawdzając, jaka będzie wiosna 2023. Długoterminowe prognozy są już znane i w miarę napawają one optymizmem.

Zima w Polsce 2023 - koniec lutego

Koniec lutego w Polsce pochmurny, mroźny, z silnie wiejącym wiatrem i opadami śniegu oraz śniegu z deszczem. Zimne powietrze nadciągnie nad nasz kraj ze wschodu i północnego-wschodu. Najbardziej będzie to odczuwalne w nocy oraz w godzinach porannych, więc bądźcie przygotowani na skrobanie szyb w samochodach oraz śliską nawierzchnię dróg. Najwięcej opadów będzie 25 i 26 lutego, ale chłodno będzie właśnie w tych dniach oraz 27 i 28 lutego. W centrum kraju od 1-2 stopnie Celsjusza, z silnie wiejącym wiatrem sprawiającym, że temperatura odczuwalna sięgnie poniżej zera stopni Celsjusza. Do tego dojdą opady marznącego deszczu i na rozpogodzenie nie ma szans. Na Podlasiu sporo śniegu i temperatura w dzień od 0 do -3 stopni, a w nocy nawet -11 stopni Celsjusza. Na południu kraju kilka centymetrów śniegu i temperatury od 2 do -2 stopni Celsjusza w dzień oraz nawet -13 stopni Celsjusza w nocy. Na północy deszcz ze śniegiem a na termometrach 0-1 stopni w dzień i -5 stopni Celsjusza w nocy.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Kiedy będzie ciepło? Początek marca, a tak naprawdę od 3 dnia tego miesiąca z temperaturą sięgającą nawet 12 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

Sonda
Czy czekasz na ciepłą wiosnę 2023?
Piosenki na pierwszy taniec. Nowoczesne hity, które można zagrać na weselu