Zima w Polsce 2023 - TEGO dnia uderzy bestia ze wschodu! Arktyczny atak śnieżycy

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Zima w Polsce 2023 - TEGO dnia uderzy bestia ze wschodu! Arktyczny atak śnieżycy

Zima w Polsce 2023 - TEGO dnia uderzy bestia ze wschodu! Arktyczny atak śnieżycy

2023-02-06 10:15

Jaka będzie zima w Polsce w lutym 2023? Prognoza pogody, którą stworzyli europejscy meteorolodzy, nie zostawia wątpliwości, że przed nami sporo mroźnych dni z solidnymi opadami śniegu w większej części naszego kraju. Praktycznie przez cały miesiąc temperatura w nocy zejdzie poniżej zera stopni Celsjusza. Najwyraźniej zima w Polsce 2023 jeszcze nie odpuściła i na powiew wiosny będziemy musieli chwilę poczekać.

Zima w Polsce - pogoda luty 2023

Zima w Polsce 2023 - pogoda na luty nie zostawia wątpliwości i nie daje nadziei, że wiosna przyjdzie szybciej niż się spodziewaliśmy. Choć początkowo były takie pozytywne prognozy długoterminowe, które jednoznacznie wskazywały na nadejście ciepła już w drugim miesiącu nowego roku. Tymczasem najnowsze modele pogodowe, stworzone przez system komputerowy, konkretnie pokazują, że arktyczna zima w Polsce 2023 naprawdę nadchodzi, a co więcej niektórzy odważniejsi synoptycy zapowiedzieli najzimniejszy luty od lat. Sugerują, że doprowadzi do tego osłabiony stratosferyczny wir polarny. Spece od pogody nie mają wątpliwości, że zimowa bestia ze wschodu dopiero otworzyła oczy i po łagodnym grudniu oraz styczniu, będziemy mieć do czynienia z siarczystymi mrozami i opadami śniegu, a jeszcze większymi opadami marznącego deszczu. Spodziewane są również bardzo zimne wiatry, przez co odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa.

Luty 2023 - pogoda pierwszy tydzień

Zima w lutym 2023 w Polsce jest nieunikniona. Ucieszyliśmy się, gdy przez cały styczeń w kraju panowała niezwykle łagodna pogoda i mogło się wydawać, że wiosna przyjdzie bardzo szybko. Luty w dużym stopniu zmieni ten trend, zwłaszcza na wschodzie, północnym-wschodzie i południu Polski. W pierwszym tygodniu miesiąca w centrum kraju spodziewane są temperatury od 1 do 4 stopni Celsjusza w dzień oraz od 1 do -5 stopni Celsjusza w nocy. W ciągu dnia solidne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Krakowie natomiast od 2 do 5 stopni Celsjusza w dzień i od 0 do -8 stopni Celsjusza w nocy. Do tego wszystkiego spadnie śnieg, który przez pięć dni, począwszy od 6 lutego, utrzyma się na powierzchni. Jeszcze zimniej, bo nawet -4 stopnie Celsjusza w dzień i -11 stopni Celsjusza będzie na Podlasiu.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Początek lutego 2023 w Rzeszowie z temperaturą od -1 do 4 stopni Celsjusza, ale spadnie kilka centymetrów śniegu. W nocy temperatura spadnie nawet do -10 stopni Celsjusza. W kolejnych tygodniach równie zimno głównie w nocy. W Gdańsku i okolicznych miastach, w pierwszym tygodniu lutego, od 1 do 5 stopni Celsjusza w dzień i od 1 do -7 stopni Celsjusza w nocy. Spodziewany jest głównie deszcz, a także lekko prószący śnieg. Deszczowo będzie również na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura osiągnie nawet 7 stopni Celsjusza w dzień i -8 stopni Celsjusza w nocy.

Zima w Polsce 2023 - tego dnia uderzy bestia ze wschodu

Początek lutego 2023 bardzo mroźny głównie w nocy, a od ósmego dnia tego miesiąca trzeba się spodziewać mrozów również w dzień. Właśnie wtedy, między 8 a 11 lutego ma uderzyć bestia ze wschodu, czyli zima pełną parą. Głównie na wschodzie zapowiadane są mrozy od -1 do -4 stopni Celsjusza w dzień i od -8 do -13 stopni Celsjusza w nocy. W kolejnych dniach nieco się ociepli, ale już po 20 lutego 2023 trzeba się spodziewać kolejnego ataku zimy. Po 28 lutego 2023 w całej Polsce powiew wiosny. W dzień dużo słońca i temperatury od 6 do 11 stopni Celsjusza. Wiosnę poczujemy już na początku marca!

Wujek Łuki OSTRO oceniony przez Wardęgę. On to naprawdę powiedział!

Sonda
Czekasz jeszcze na śnieg, czy chcesz już wiosnę?

Jakie zimy czekają nas w najbliższych latach? Co naprawdę powoduje zmiany klimatyczne? 

Posłuchaj rozmowy o pogodzie, klimacie i... energetyce!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE