ZIMA 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg? Pierwsze ZDJĘCIA już są!

2020-10-16 9:41 Rafał Wróblewski
ZIMA 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg? Pierwsze ZDJĘCIA już są!
Autor: MONKPRESS/East News ZIMA 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg? Pierwsze ZDJĘCIA już są!

Pierwszy śnieg w Polsce za nami! Mowa przede wszystkim o partiach górskich, jednak niewykluczone, że biały puch na nizinach pojawi się szybciej niż wszyscy się tego spodziewają. Zobaczcie zdjęcia zimy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Zima 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg?
  2. Zima 2020 w Polsce - pierwszy śnieg [ZDJĘCIA]

Zima 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg? Pytanie zadają szczególnie kierowcy, którzy muszą zacząć myśleć o przygotowaniu swojego samochodu do mrozów. Pierwszy śnieg w Polsce już za nami i póki co chodzi tylko o tereny górskie. Duża intensywność opadów miała miejsce w Zakopanem. Dodatkowym utrudnieniem była i będzie w najbliższych dniahc niska temperatura oscylująca w granicach 0 stopni Celsjusza. Pierwszy śnieg w Polsce spadł również na Dolnym Śląsku. Mowa dokładniej o Masywie Śnieżnika na Ziemi Kłodzkiej, gdzie pokrywa śnieżna ma wynosić nawet do 50 centymetrów. Wiadomo też, że śnieg spadnie w Karkonoszach i Górach Izerskich. Meteorolodzy nie mają wątpliwości jednak, że niebawem biały puch może zakryć również niziny. 

Zima 2020 w Polsce - gdzie i kiedy spadnie śnieg?

Gdzie i kiedy śnieg w Polsce? Sprawdziliśmy dla was długoterminową prognozę pogody i wynika z niej, że poza terenami górskimi, w ciągu najbliższego miesiąca śnieg nie spadnie. Opady śniegu, w niektórych częściach naszego kraju, spodziewane są dopiero po 20 listopada. Nie jest jednak wykluczone to, że śnieg spadnie wcześniej. Dlatego też alerty drugiego stopnia obowiązują na Śląsku, w Małopolsce oraz części województwa świętokrzyskiego. 

Szczególnie i w pierwszej kolejności na terenach nizinnych województwa dolnośląskiego. W miastach sąsiadujących z Karpaczem, Szklarską Porębą, czy Jelenią Górą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł na swojej stronie internetowej przed opadami białego puchu. 

Zima 2020 w Polsce - pierwszy śnieg [ZDJĘCIA]

Pierwszy śnieg w Polsce, który utrzyma się przez dłuższy czas spadł w nocy z 12 na 13 października. Internauci na Twitterze są w szoku, obrazem świata, jaki ujrzeli na początku jesieni. Zobaczcie sami:

Najnowsze