Zenek Martyniuk: film, wiek, wzrost, benefis, syn, żona

2021-07-25 14:45 AW
Zenek Martyniuk
Autor: WBF

Zenek Martyniuk: film, wiek, wzrost, benefis, syn, żona. Te frazy na temat wokalisty zespołu Akcent wpisujecie w Google najczęściej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Zenek Martyniuk należy do najpopularniejszych wykonawców disco polo w naszym kraju. Mimo że na scenie jest już od 30 lat, jego koncerty cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zenek Martyniuk: film, wiek, wzrost, benefis, syn, żona - te zapytania na temat muzyka ciekawią was najbardziej. Co warto wiedzieć o Zenku Martyniuku? Wokalista zespołu Akcent zyskał na tyle dużą popularność w naszym kraju, że przez wiele osób nazywany jest 'królem disco polo'. Martyniuk pochodzi z miejscowości Gredele położonej w województwie podlaskim. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Wraz z Akcentem wydał łącznie piętnaście płyt oraz kilkanaście singli i albumów z kompilacjami. Zenek Martyniuk ma za sobą także nieduże doświadczenie aktorskie - widzowie mogli oglądać go w gościnnej roli w trzeciej części filmu Kogel-Mogel, który wszedł na ekrany kin na początku 2018 roku. W 2019 roku obchodził 30-lecie kariery artystycznej, a z tej okazji otrzymał specjalny benefis.

Zenek Martyniuk: film

Na początku 2020 roku ukazał się film biograficzny o życiu i początkach kariery Zenka Martyniuka. W rolę wokalisty wcielił się Krzysztof Czeczot.

Zenek Martyniuk: wzrost

Wokalista mierzy 175 cm wzrostu.

Zenek Martyniuk: benefis

Benefis z okazji 30-lecia kariery Zenka odbył się w grudniu 2019 roku.

Zenek Martyniuk: żona

Od 1989 roku żoną Martyniuka jest Danuta. Para cały czas mieszka w okolicach Białegostoku.

Zenek Martyniuk: syn

Para ma syna Daniela, który urodził się 1989 roku.

Najnowsze