Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte? Jest deklaracja ministra!

2022-01-24 20:49
Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte? Jest obietnica ministra!
Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte? Jest obietnica ministra!

Zdalne nauczanie w lutym 2022 to temat, który jeszcze bardziej rozgrzewa świadomość polskich uczniów. Szczególnie po konferencji prasowej, jaka miała miejsce 19 stycznia 2022. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, zalecił wówczas pracę zdalną i odniósł się do kwestii przeniesienia nauki do domów. Czy wróci nauczanie zdalne? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte?
  2. Zdalne 2022 - kiedy lekcje online?

Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte? Uczniowie, nauczyciele, ale również rodzice zastanawiają się, czy wróci nauka zdalna 2022. Pytania pojawiają się w związku z rosnącą liczbą dziennych zachorowań. Ministerstwo Zdrowia, 18 stycznia odnotowało 19,6 tysięcy nowych i potwierdzonych zakażeń, a dzień później było ich już ponad 30,5 tysiąca! Eksperci ostrzegają jednocześnie, że to właśnie efekt piątej fali i sytuacja będzie jeszcze trudniejsza. Z prośbą o przeniesienie swoich obowiązków w pracy do domów wyszedł szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Odniósł się również do kwestii tego, czy nauka zdalna po feriach 2022 powróci. 

[AKTUALIZACJA]

Uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Czy będą zdalne 2022? Nauka zdalna w LUTYM musi być wprowadzona?

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od lutego 2022?
Minelli ujawnia nam kulisy powstawania teledysku Nothing Hurts! [TYLKO U NAS]

Zdalne luty 2022 - czy szkoły będą zamknięte?

Jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej w szkołach jest priorytetem - stwierdził w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie wyznaczamy granicy, liczby zakażeń, która będzie oznaczała zmianę trybu nauki; ważny będzie m.in. poziom hospitalizacji - wskazał. Najnowsze, środowe dane, przedstawione przez szefa MZ, mówią o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia. Wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie dynamicznie się rozwijała - stwierdził minister.

Zdalne 2022 - kiedy lekcje online?

Szef resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie m.in. o to, w jakiej sytuacji, przy jakim poziomie zakażeń rząd będzie rozważał wprowadzenie zdalnej nauki. Powiedział: - Na pewno priorytetem rządu, jeśli chodzi o utrzymywanie i wprowadzanie restrykcji, jest jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej - podkreślił szef MZ. Po zeszłym roku widzimy, jakie są koszty nauki zdalnej, które dotyczą zarówno aspektu jakości edukacji, ale również, pewnych problemów, które są związane z readaptacją po okresie przerwy - dodał.

Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM to pewniak?

Minister zaznaczył, że nie wyznacza granicy, jakiejś konkretnej liczby zakażeń, która będzie oznaczała zmianę trybu nauki dzieci i młodzieży. W tej chwili fundamentalnym przedmiotem podejmowania decyzji jest to, jak będą się infekcje przekładały na hospitalizacje - stwierdził. Mamy dzisiaj do czynienia ze skokiem zakażeń do 30 tys.; najczęściej obserwowaliśmy sytuację, że po tygodniu od takiego wzrostu, jest przełożenie na to, czy zwiększa się liczba hospitalizacji - wskazał. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze