Zamiecie śnieżne w Polsce! Nagły atak zimy utrudni życie kierowcom [OSTRZEŻENIA]

2020-02-04 12:46 RW
Zamiecie śnieżne w Polsce! Nagły atak zimy utrudni życie kierowcom [OSTRZEŻENIA]
Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Zamiecie śnieżne w Polsce! Nagły atak zimy utrudni życie kierowcom [OSTRZEŻENIA]

Atak zimy w Polsce na początku lutego to niespodziewany obraz. Szczególnie po tak ciepłym ostatnim weekendzie stycznia, kiedy mieszkańcy wielu miast na swoich termometrach zobaczyli ponad 10 stopni Celsjusza. Następuje właśnie gwałtowna zmiana pogody i osoby, które tęsknią za śniegiem mają powody do radości. Szczegóły i najnowsze prognozy pogody przybliżamy na ESKA.pl

Zamiecie śnieżne w Polsce, to obraz nadchodzących dni. Wynika to z prognozy pogody, a tak naprawdę ostrzeżeń, jakie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wtorek, 4 lutego 2020 w wielu miastach Dolnego Śląska, rozpoczął się od opadów śniegu. Z godziny na godzinę opady białego puchu nabierały na sile i utrudniały życie kierowcom. Można się było tego spodziewać, ponieważ dzień wcześniej IMGW wydało oficjalne alarmy pierwszego stopnia. Spojrzeliśmy na to, jak wygląda prognoza pogody na 5, 6, 7 lutego, jak i na pozostałe dni i co z tego wynika? W nadchodzących dniach wcale nie będzie lepiej.  Kiedy spadnie śnieg? Gdzie największe opady?

Zamiecie śnieżne - luty 2020

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku to dla niektórych duże zaskoczenie. Historia pokazuje, że to właśnie w tym województwie najczęściej świeci słońce i są najwyższe temperatury.  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w oficjalnym ostrzeżeniu napisał: - W najbliższym tygodniu nastąpi ochłodzenie, a na południu kraju możemy odczuć nawet "atak zimy". Będzie to szczególnie odczuwalne po bardzo ciepłym początku miesiąca. 

Dolny Śląsk nie jest jedynym wojewówdztwem, dla którego zostały wydane ostrzeżenia. Oto dokładni spis zagrożeń meteorologicznych:

  • zawieje i zamiecie śnieżne - województwo śląskie
  • intensywne opady śniegu - województwo podkarpackie
  • oblodzenie - województwo mazowieckie
  • intensywne opady deszczu - województwo małopolskie
  • intensywne opady śniegu - województwo dolnośląskie
  • intensywne opady deszczu - województwo małopolskie
  • oblodzenie - województwo podlaskie
  • oblodzenie - województwo lubelskie
  • oblodzenie - województwo warmińsko-mazurskie

Zima w Polsce przypomni o sobie, tylko na jakiś czas. Synoptycy zapowiadają, że już 7 lutego do naszego kraju wróci słońce i wysokie temperatury. W komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opracowanym przez Małgorzatę Tomczuk, czytamy:

Od piątku ponownie zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu. Do soboty lekka zima, z opadami śniegu, utrzyma się jeszcze na terenach podgórskich i we wschodnich województwach. A na zachodzie kraju koniec tygodnia może przynieść więcej słońca i ponownie wiosenne temperatury.

Najnowsze