Zakończenie roku szkolnego 2020 - jak będzie wyglądać? Co ze świadectwami?

2020-06-02 11:10 EK
Zakończenie roku szkolnego 2020 - jak będzie wyglądać? Co ze świadectwami?
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News Zakończenie roku szkolnego 2020 - jak będzie wyglądać? Co ze świadectwami?

Zakończenie roku zbliża się wielkimi krokami. Wielu uczniów oraz ich rodziców zastanawia się, jak w dobie pandemii koronawirusa będzie wyglądało szkolne wydarzenie pod koniec czerwca. Co ze świadectwami? W jakiej formie zostaną wydane? O szczegółach przeczytacie na ESKA.pl.

Zakończenie roku szkolnego 2020 już niedługo! W związku z pandemią koronawirusa, która pojawiła się w naszym kraju od 12 marca zostały zawieszone zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie oraz nauczyciele przeszli na tryb zdalny i w tym przypadku nauka odbywa się od tamtej pory przy pomocy różnych platform internetowych, e-podręczników, skrzynek mailowych i nie tylko. Co szkoła to inne zasady, dlatego każdy musiał się do nich dostosować. Lekcje online stały się od jakiegoś czasu nie tylko codziennością, ale również wielkim wyzwaniem. Ponadto od 25 maja w wielu placówkach szkolnych uczniowie mają okazję skorzystać z konsultacji, gdzie mogą poprosić pedagoga o wytłumaczenie materiału lub po prostu poprawić oceny.

W tym roku dzień zakończenia edukacji przez uczniów przypada w piątek 26 czerwca. W ten dzień wydawane będą świadectwa i rozpoczną się upragnione wakacje. Niedawno rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej - Anna Ostrowska, poinformowała jak pod koniec czerwca będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego oraz odbiór świadectw.

Zakończenie roku szkolnego 2020 - zasady

Chyba nikogo nie zdziwi już fakt, że podczas zakończenia roku powinny obowiązywać zasady bezpieczeństwa, które zalecił minister zdrowia i główny inspektorat sanitarny. O tym, jak będzie wyglądało odbieranie świadectw przez uczniów zadecyduje dyrektor danej placówki. To on ma podjąć decyzję, czy świadectwa będą odbierane indywidualnie, grupowo, czy też o konkretnej godzinie. Rzeczniczka prasowa MEN - Anna Ostrowska, wypowiedziała się na ten temat następująco:

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne - 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom. Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła.

Domowe granie: Skytech porywa energetycznym setem!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze