Zakazana świąteczna piosenka. Gdzie nie usłyszysz kultowego utworu?

2018-12-05 13:02
Choinka
Autor: East News / Andrzej Zbraniecki

Bożonarodzeniowy utwór, często grany przez radiostacje w okresie świątecznym, został zakazany. Co było powodem takiej decyzji?

Jeden ze znanych świątecznych utworów, został zakazany, ze względu na protesty internautów i słuchaczy. Według nich, piosenka promuje lekceważące podejście mężczyzn do kobiet oraz molestowanie seksualne. Którego utworu zabraknie w święta i w jakich miejscach?

Ile wydamy na Święta? Sprawdźcie, o jakich sumach mowa [GALERIA]

Baby, It's Cold Outside zakazane

W mieście Cleveland w stanie Ohio, jedna ze stacji radiowych, postanowiła wycofać znany utwór Baby, It's Cold Outside. Radiostacja zdecydowała się na taki krok, ze względu na protesty internautów.

#MeToo

Protesty pojawiły się w związku z inicjatywą #metoo. Słuchacze uważają, że utwór Baby, It's Cold Outside, promuje przemoc seksualną. Według nich, przesłanie tekstu piosenki jest bardzo kontrowersyjne. Utwór z 1944 roku jest wykonywany w duecie. Mężczyzna troszcząc się o kobietę aby nie zmarzła przez panujący mróz, namawia ją do zostania na noc. Kobieta odmawia bojąc się o swoją reputację. Odmowy kobiety, nie powstrzymują jednak mężczyzny przed dalszym jej namawianiem. Utwór był wielokrotnie coverowany oraz wielokrotnie puszczany w radiu w okresie świątecznym. Dopiero w tym roku, po akcji #metoo, wzbudził w słuchaczach tak negatywne odczucia.

Boże Narodzenie - ozdoby. Jak je wykonać?

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze