ozdoby choinka

i

Autor: East News / Andrzej Zbraniecki

Boże Narodzenie - ozdoby. Jak je wykonać?

2018-12-23 16:52

Jakie ozdoby przygotować na Boże Narodzenie? Czy to trudne? Dowiedzcie się na ESKA.pl 

Święta to niezwykły czas, który najlepiej spędzić w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkich nas ogarnia pomału prawdziwe szaleństwo zakupów i wypieków. Warto też ozdobić nasz dom i ogród. Niektóre z nich możecie wykonać sami i będą one jeszcze bardziej efektowne, niż te kupione w sklepie. Będą również piękną pamiątką, a robienie ich to świetna zabawa!

Boże Narodzenie 2018 - ozdoby. Jak je zrobić? 

Ozdoby na Boże Narodzenie wcale nie muszą być trudne! Możecie wykonać piękne zawieszki na choinkę z pierników, łańcuchy z kolorowego papieru lub koronowe aniołki. Możliwości jest nieskończenie wiele, a ograniczają was tylko chęci! Poniżej znajdziecie dwa ciekawe pomysły dla dorosłych:

Bombki z cekinów - zachwycają was kolorowe bombki wykonane przez innych? To bardzo proste! Potrzebujecie jedynie torebki cekinów, szpilek i styropianowej bombki. Za pomocą szpileczek mocujecie na niej cekiny, pamiętajcie by były blisko siebie. Efekty są niezwykłe! Możecie również te same bombki lub serduszka ozdobić przy pomocy papieru do Decoupage.

Wieniec na drzwi - samodzielnie możecie wykonać również wieniec na drzwi. Uformujcie gruby drucik w kształt koła. Następnie przymocujcie do niego zielone gałązki świerkowe, tak by powstał z nich wianuszek. Przyozdobić możecie go laskami cynamonu, wstążkami i jarzębina.

Ozdoby na Boże Narodzenie - jak mogą zrobić je dzieci? 

Ozdoby możecie przygotować również z dziećmi. Muszą być jednak odrobinę prostsze.

Pachnące pomarańcze - zwykłą pomarańczę lub mandarynkę nadziewamy goździkami. Mogą one układać się we wzory takie jak choinka lub serduszko. Taka ozdoba sprawi, że w domu unosić się będzie piękny zapach!

Papierowe aniołki - wytnijcie z papieru kształt laleczki - sukienkę, głowę i ręce. Włosy wykonajcie z muliny, a sukienkę udekorujcie brokatem. Skrzydła aniołka wykonać możecie na kilka sposobów np. z papieru zdobionego piórami lub zwijając kolorową kartę w tak zwaną harmonijkę. Ozdobę zawieście na choince.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE