Zakaz handlu w niedzielę 2020 - jak będzie? Kiedy sklepy będą otwarte?

2019-04-04 12:39 A.D.
Koszyk
Autor: East News / Bartlomiej Magierowski

Zakaz handlu w niedzielę to zmiana, która zostaje wprowadzana w życie od 2018 roku. Wtedy to mogliśmy zakupy zrobić w 7 dzień tygodnia tylko dwa razy w miesiącu. Każdy rok wiąże się z kolejnymi obostrzeniami, które nie do końca podobają się właścicielom sklepów, klientom, a nawet pracownikom. Jak będzie w 2020 roku? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Zakaz handlu w niedzielę to przepis, który w życie wszedł w roku 2018. Zgodnie z założeniami rządu, już w 2020 roku wszystkie sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę w miesiącu. Pomysł od samego początku ma wielu przeciwników. Zakaz handlu uniemożliwił między innymi pracę studentom, którzy wolne od nauki dni mogli poświęcić na zarabianie pieniędzy. Jak będzie w roku 2020? 

Zobacz też: Facebook prosi o hasła do poczty mailowej! Co robić?

Zakaz handlu w niedzielę 2020 - kiedy sklepy otwarte?

Rząd nie wycofuje się na chwilę obecną ze swoich postanowień i konsekwentnie dąży do kolejnego obostrzenia. Chociaż większość Polaków przychyla się do kompromisowego rozwiązania, jakim były dwie niedziele handlowe w roku, to wszystko wskazuje na to, że w 2020 w siódmy dzień tygodnia nie zrobimy już zakupów. O zmianach będziemy informowali na bieżąco. 

Najnowsze