Zaćmienie Słońca 2018 - kiedy, o której i czy zobaczymy w Polsce?

2018-08-06 14:27 M.C.
Zaćmienie słońca 2018 - kiedy, o której i czy zobaczymy w Polsce?
Autor: Mark Wagner Zaćmienie słońca

Będzie to drugie częściowe zaćmienie Słońca tego roku. Warto dowiedzieć się, kiedy się odbędzie i czy zaobserwujemy je w Polsce.

Zaćmienie Słońca 2018 to kolejne takie wydarzenie tego roku. Pierwsze miało miejsce w lipcu i widoczne było na terenach między Australią i Antarktydą. Kolejne częściowe zasłonięcie tarczy Słońca przez Księżyc na pewno będzie uważnie śledzone przez wiele osób. Warto dowiedzieć się kiedy i o której jest przewidywane to zjawisko, oraz czy zobaczymy je w Polsce?

PERSEIDY 2018 - kiedy i o której noc spadających gwiazd? Jak oglądać Perseidy?

Zaćmienie Słońca 2018 - data i godzina

Kiedy i o której zaćmienie Słońca 2018? Zjawisko będzie miało miejsce 11 sierpnia. Maksymalna faza przypadnie na 9:46 czasu UTC (uniwersalny czas koordynowany). W Polsce będzie wtedy 11:46.

Zaćmienie Słońca 2018 - czy zobaczymy w Polsce?

Niestety, częściowego zaćmienia Słońca nie zaobserwujemy w Polsce. Najbliższe miejsce, z którego będzie je można oglądać, to północna część Półwyspu Skandynawskiego. Bardzo prawdopodobne jednak, że w internecie pojawią się streamy online z częściowego zaćmienia Słońca 2018. Dzięki nim będziemy mogli podziwiać to niezwykłe zjawisko.

Czy istnieje życie poza Układem Słonecznym? Intrygujące odkrycie naukowców z Cambridge

Najnowsze