Youtuber odkrył największy spisek. Lepiej ostrzeż przed nimi swoich dziadków!

i

Autor: Screen z YT: WIELKA KORPORACJA ZAREKLAMOWAŁA MÓJ SCAM/ojwojtek

Youtuber odkrył największy spisek. Lepiej ostrzeż przed nimi swoich dziadków!

2023-04-09 7:44

Wojtek Przeździecki znany jest z tego, że lubi demaskować oszustów. Tym razem na cel postawił sobie jeden z największych spisków, którego ofiarą padło wiele osób. Wasi dziadkowie też mogą się na to nabrać. Koniecznie poinformujcie o zagrożeniu, które może ich spotkać w nieoczekiwanym momencie!

To nie pierwszy raz, gdy Wojtkowi Przeździeckiemu udało się odkryć oszustwo. Za swój poprzedni film został nawet nagrodzony - zresztą trudno się temu dziwić. Tym razem na swój cel postawił sobie jedną z korporacji, która - jak się okazało - nie widzi problemu w tym, aby oszukiwać ludzi. Najczęściej ofiarom takich spisków padają osoby starsze, schorowane, desperacko pragnące pomocy. Za tym wszystkim może się kryć coś znacznie większego, niż można się tego spodziewać. Poinformuj swoich dziadków, sąsiadów, dalekich krewnych o zagrożeniu, które może na nich czyhać między innymi w... gazetach!

ZOBACZ TAKŻE: Wojtek 'WiP Bros' Przeździecki - kim jest? [WIEK, WZROST, FAME MMA, DZIEWCZYNA]

Co fajnego ma Baśka? Polacy nie znają klasycznych hitów! | Dokończ Piosenkę #4

Scamerska firma oszukuje ludzi

Okazuje się, że nie zawsze warto ufać reklamom, które możemy znaleźć w gazetach. Wojtek Przeździecki udowodnił, iż mogą być mocno przekłamane. Mężczyzna postanowił skorzystać z ofert, które polecają owe media. Nie da się ukryć, że często oferują one cuda. Skala błędu, w który konsument zostaje wprowadzony, jest niewyobrażalnie wielka. Jest mu obiecane, iż schudnie niemal natychmiastowo czy - co gorsza - wyleczy nawet największe problemy zdrowotne. Youtuber znany jako ojwojtek zdecydował, że zamówi kilka z proponowanych produktów. Co zabawne, wszyscy konsultanci telefoniczni przedstawiali mu dokładnie tę samą formułkę, niezależnie od wybranego produktu. Gdy klient był niechętny proponowali zniżkę, wciskając ckliwą historyjkę. Ewidentnie próbowali zagrać na emocjach. Finalnie wyszło na to, że sprzedają rzeczy warte pare złotówek za kilkaset złotych! Choć influencer próbował namierzyć oszustów, korzystając nawet z pomocy detektywa, nie udało mu się to.

ZOBACZ TAKŻE: Oszuści podszywają się pod znaną firmę. Ten SMS może trafić do każdego

Reklamy w gazetach - oszustwa

Ojwojtek postanowił przetestować gazetę, sam sprzedając scamerski produkt. Mężczyzna wysłał do niej swoją własną ofertę. Postanowił zaprezentować magiczny gwizdek motywacyjny, który może sprawić, że człowiek stanie się milionerem. Ogromnym zaskoczeniem był fakt, że magazyn zgodził się zareklamować tę ewidentnie niedziałającą rzecz. Wystarczy zapłacić kilkadziesiąt tysięcy, aby "legalnie" oszukiwać innych!

ZOBACZ TAKŻE: Te aplikacje zabijają baterię w telefonie. Lepiej szybko je usuń! [LISTA]

Ostrzeżcie swoich bliskich

Jeśli wiecie, że Wasi bliscy chętnie czytają magazyny - szczególnie te, w których znajdują się krótkie historyjki z życia wzięte - koniecznie ich ostrzeżcie. Na filmie ojwojtka zdecydowanie widać, że najczęściej dzwoniącymi osobami w sprawie scamerskich ofert są osoby starsze. W pełni ufają temu, co znajduje się w gazetach, nie do końca są w stanie zweryfikować rzeczywistość, a także kierują się desperackim pragnieniem życia w zdrowiu. Miliony staruszków na całym świecie mierzą się z podobnymi problemami, często tracąc przy tym majątki. Uświadomcie więc ich, że działanie owych produktów mija się z prawdą.

Influencer, prezes czy kucharz? Rozwiąż quiz i sprawdź jaka praca najbardziej do Ciebie pasuje

Pytanie 1 z 10
W rozmowach z innymi jesteś:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE