YouTube Shorts - co to i jak działa alternatywna wersja TikToka? Która wersja jest lepsza?

2021-07-15 12:41
youtube
Autor: pixabay.com YouTube usunął filmiki prezydenta

Czym jest YouTube chyba wie każdy, jednak nowa opcja Shorts może dać co niektórym do myślenia. Czym jest YouTube Shorts? Jak działa alternatywna wersja TikToka i czy jest od niej lepsza? Najważniejsze szczegóły na ten temat, znajdziecie poniżej. To może Was zaciekawić.

YouTube Shorts - co to takiego? Jak działa? To zastanawia w ostatnim czasie wiele osób. Czym jest YouTube i co można tam znaleźć, wie chyba każdy. To miejsce, w którym przejawia się pełno materiałów wideo o różnej treści, a w dodatku młodzi ludzie zarabiają tam pieniądze, zdobywając tym samym popularność. Poradniki, vlogi modowe i urodowe, ciekawostki motoryzacyjne, teledyski, filmy i nie tylko. To co się tam znajduje można wymieniać w nieskończoność! Teraz jednak twórcy zdecydowali się na poważny krok do przodu. Można powiedzieć, że pozazdrościli TikTokowi zasięgów i popularności i w końcu sami zdecydowali się na stworzenie alternatywnej wersji aplikacji. Mowa o YouTube Shorts, która weszła na polski rynek 14 lipca w wersji beta. Jak działa YouTube Shorts? Czy jest lepszy od kultowego TikToka?

TikTok - hity 2021. Te piosenki podbiły muzyczną aplikację!

YouTube Shorts - jak działa drugi TikTok?

YouTube Shorts, to krótkie i unikatowe treści, które będą dostępne tylko tutaj, a nie na TikToku czy Instagramie. To filmiki o długości do 60 sekund nagrane w pionie telefonami. To bardzo podobna wersja do TikToka, jednak stworzona przez Google. Jej użytkownicy mogą korzystać z plików audio, których w katalogu jest ponad 2500 tys. Są to numery od artystów z wielu wytwórni, takich jak: Universal Music Group, Sony Music Entertainment i Sony Music Publishing, Warner Music Grupa i Warner Chappell Music, Believe, Merlin, Since Music, Beggars czy Kobalt. Co ciekawe, YouTube Shorts początkowo był dostępny w 26 krajach, jednak teraz w wersji beta został uruchomiony w 100 kolejnych krajach - w tym oczywiście w Polsce, co nastąpiło z dniem 14 lipca. Która aplikacja jest lepsza? Zagłosujcie w sondzie poniżej - TikTok czy może YouTube Shorts?

Najnowsze