YouTube - nie działa ważna opcja. Z czego nie możemy skorzystać?

2019-03-27 13:53
YouTube - nie działa ważna opcja. Z czego nie możemy skorzystać?
Autor: fot./screen/youtube.com YouTube

Z YouTube korzystamy praktycznie codziennie. To najpopularniejszy serwis umożliwiający oglądanie i wstawianie wideo. To właśnie tu możemy zobaczyć większość teledysków gwiazd, vlogi i filmiki youtuberów. By sprawnie poruszać się po stronie, serwis wyposażony jest w wiele opcji ułatwiających wyszukiwanie materiałów. Okazuje się, że jedna z nich od jakiegoś czasu nie działa! Na ESKA.pl dowiecie się, z czego nie możemy skorzystać na YouTube.

YouTube - nie działa ważna opcja! Wielu polskich użytkowników serwisu musiało zauważyć, że od pewnego czasu nie da się skorzystać z bardzo przydatnej funkcji. YouTube wystartowało 14 lutego 2005 roku. Od tamtego czasu na serwis codziennie trafia tysiące filmików. Poruszanie się po tak ogromnej bazie wideo, wymaga ułatwiających to narzędzi. Działać przestało własnie jedno z nich. O którą opcję YouTube chodzi i czy wiadomo, czemu nie funkcjonuje?

Przeczytaj też: Występ z The Voice Kids hitem Internetu! Ma już kilkanaście milionów wyświetleń

YouTube - nie działa jeden z filtrów

Na pierwszy rzut oka YouTube działa prawidłowo. Wpisując w wewnętrzną wyszukiwarkę żądane frazy, serwis pokazuje wszystkie filmiki odpowiadające hasłu. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy chcemy skorzystać z jednego z filtrów wyszukiwania zaawansowanego.

Okazuje się, że nie działa działa filtr umożliwiający wyszukiwanie filmików po dacie ich dodania. Funkcję można znaleźć w zakładce "Filtry", która wyświetla się zawsze nad wynikami wyszukań. Umożliwia ona znalezienie nagrań dodanych w ciągu ostatniej godziny, dnia, tygodnia, miesiąca lub roku. Od dłuższego czasu narzędzie nie funkcjonuje - po wybraniu opcji, wyniki wyszukiwania nie zmieniają się.

Przeczytaj
ACTA 2

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ACTA 2 to dyrektywa, która od dłuższego czasu wzbudza wiele emocji. Pomimo tego, że od miesięcy internauci organizowali protesty, na ulicach wielu europejskich miast, ACTA 2 została przegłosowana przez europosłów. Z rozwoju sytuacji cieszą się artyści, którzy otwarcie popierali nową regulację. Co się zmieni przez nową dyrektywę? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

Czemu nie działa wyszukiwanie po dacie na YouTube?

Dlaczego filtr nie działa? W sieci można znaleźć niewiele informacji na ten temat. O sprawie rozmawiali jednak użytkownicy serwisu Wykop.pl. Twierdzą oni, że wyłączenie filtrowania po dacie dodania ma związek z zamachem, do którego doszło w marcu w Nowej Zelandii. Internauci spekulują, że zablokowanie filtru ma uniemożliwić znalezienie nagrań z ataku szaleńca.

Nie wiadomo, kiedy opcja zostanie przywrócona. Pozostaje więc cierpliwie czekać i poświęcać więcej czas na wyszukiwanie konkretnych filmików.

Aktualizacja

Opcja filtrowania po dacie dodania została przywrócona pod koniec marca. Znów można z niej korzystać bez przeszkód.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze