Wyż Xandra dotrze do Polski. Co ze sobą przyniesie?

2019-07-15 8:27 A.D.
Upały
Autor: East News / WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Quinctilus to niż, który od kilku dni panuje nad Polską. Dość niskie jak na środek lipca temperatury dają się we znaki wczasowiczom. Szczególnie cierpią ci, którzy wybrali wyjazd pod namiot lub nad morze. Niedługo ster przejmie jednak wyż Xandra, który nadciąga z Wielkiej Brytanii. Co ze sobą przyniesie? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Już w sobotę 13 lipca w naszym kraju odczuwać będziemy skutki wyżu Xandra, który stopniowo poczynając od północy i przemieszczając się w głąb kraju, przynosił będzie poprawę pogody. Termometry w końcu pokażą temperaturę, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni w samym środku lata. Razem z Xandrą przywędrują jednak burze i gwałtowne i porywiste podmuchy wiatru. Możemy spodziewać się ulewnego deszczu, a nawet gradu.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2019 - Polska reprezentowana przez zwycięzcę muzycznego show

Wyż Xandra - czy będzie ciepło? Ile stopni pokażą termometry? 

Już w sobotę 13 lipca poczuliśmy nadejście Xandry. Pogodnie i słonecznie było głównie na północy Polski w województwie Pomorskim. W niedzielę temperatura podskoczyła gwałtownie również na Warmii, zachodzie Mazowsza, na Kujawach i w Łódzkiem. Xandra przyniosła ze sobą ciepły podmuch, a temperatura w najbliższych dniach wahać się będzie od 20 do 26 stopni Celsjusza. 

Wyż Xandra  - czy wrócą upały? 

Xandra jest zapowiedzią powrotu słonecznego lata, którego możemy spodziewać się już w dwóch ostatnich tygodniach lipca. Hiszpańskie powietrze znacznie lepiej sprawdzi się na wakacjach niż dotychczasowa chłodna aura. Pamiętać należy jednak, że wraz z upałami powrócą burze. 

Najnowsze