Roksana Węgiel

i

Autor: FaceToFace/REPORTER

Eurowizja Junior 2019 - Polska reprezentowana przez zwycięzcę muzycznego show

2019-09-08 9:44

Sukces Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 umożliwił nam zorganizowanie tego konkursu w naszym kraju. 14-letnia wokalistka pokonała wówczas konkurencję brawurowym wykonaniem singla Anyone I Want To Be. Od razu, gdy Roxie wróciła do ojczyzny, wszyscy zaczęli się zastanawiać, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas tegorocznej edycji. Dziś już to wiemy! Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2019 - wiemy, kto będzie polskim reprezentantem podczas konkursu! Eurowizja to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez muzycznych na całym świecie. Sporą popularnością cieszy się też edycja, w której udział biorą młodzi przedstawiciele sceny muzycznej. Rok temu Eurowizję Junior wygrała polska wokalistka Roksana Węgiel. 14-latka wykonała na żywo hit Anyone I Want To Be i zachwyciła telewidzów na całym świecie. Zwycięstwo Roxie pozwoliło nam zorganizować imprezę w Polsce. Konkurs Eurowizja Junior 2019 będzie miał miejsce w Gliwicach w niedzielę, 24 listopada. Wiemy już, kto będzie reprezentował nasz kraj!

Sonda
Czy Roksana Węgiel ma szansę na międzynarodową karierę?

Eurowizja Junior 2019 - reprezentant Polski

Po zwycięstwie Roksany Węgiel, wszyscy liczymy na powtórzenie tego wielkiego sukcesu. Prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski ogłosił oficjalnie, kto będzie reprezentantem Polski w 2019 roku. Jak się okazuje, szczęśliwiec wybrany zostanie spośród uczestników programu Szansa na Sukces. Popularne show powróci do TVP2 już jesienią. W trzech pierwszych odcinkach zobaczymy uczestników w wieku 9 - 14 lat. Z każdego odcinka wyłonione zostaną dwie osoby, które powalczą ze sobą w finałowym, czwartym odcinku. Zakwalifikowana szóstka zaprezentuje dwie kompozycje - jedną polskiego artysty a drugą autorską, dedykowaną konkursowi. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas Eurowizji Junior 2019.

Eska Hit Challenge - Roksana Węgiel