Matura

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Wyniki matury poprawkowej 2021 rozczarowaniem? Reakcje maturzystów mówią same za siebie!

2021-09-10 10:22

Matura to dla wielu najważniejszy ze wszystkich egzaminów. Ci, którym nie poszło w maju, mieli okazję ponownie przystąpić do egzaminu z danego przedmiotu w sierpniu. Wyniki matury poprawkowej 2021 zostały ogłoszone dokładnie 10 września. Jak prezentują się wyniki zbiorcze? Jakie są reakcje tegorocznych maturzystów? Sprawdź już teraz!

Wyniki matury poprawkowej 2021 - godzina 8:30 to dla tysięcy maturzystów najważniejszy moment dzisiejszego dnia. Zgodnie z zapowiedziami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej punktualnie o godzinie 8:30 w systemie pojawiły się wyniki matury poprawkowej 2021, która miała miejsce w sierpniu. Dzięki nim, chcący rozpocząć studia na uczelniach wyższych absolwenci szkół ponadpodstawowych wiedzą już, czy mają szansę na pomyślne przejście rekrutacji w ostatnim terminie. Na wielu uczelniach w Polsce trwa jeszcze rekrutacja na ostatnie wolne miejsca na danych kierunkach.

Na zbiorcze wyniki matury poprawkowej 2021 trzeba zaczekać do godziny 10:00. Taką informację przekazano na profilach społecznościowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zanim to jednak nastąpi, dzięki wpisom pozostawionym na Twitterze możemy dowiedzieć się, z jakimi reakcjami spotkały się wyniki egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie. Czy wyniki matury poprawkowej 2021 rozczarowały uczniów? A może ich zaskoczyły?

Sonda
Matura poprawkowa 2021 - jak Ci poszło?

Wyniki matury poprawkowej 2021 - reakcje

Bazując na wpisach pozostawionych w mediach społecznościowych, można odnieść wrażenie, że znaczna większość maturzystów poradziła sobie ze zdaniem powtarzanego w sierpniu przedmiotu. Najwięcej problemów przysporzyła oczywiście matematyka. Wśród chwalących się swoimi wynikami absolwentów nie brakuje takich, którzy nie poradzili sobie z rozwiązaniem arkusza. Dobra wiadomość jest taka, że maturę można powtórzyć w kolejnym roku. Wpisy maturzystów można znaleźć w serwisie po wpisaniu hashtagu #matura2021.

Wyniki matury poprawkowej 2021 - ogólnopolskie

Tuż po godzinie 10:00 na stronie CKE pojawiły się informacje dotyczące ogólnopolskich wyników matury poprawkowej. Oficjalnie wiadomo już, że biorąc pod uwagę absolwentów, którzy zdawali maturę w terminie głównym, dodatkowym i poprawkowym, maturę w tym roku zdało 83% maturzystów. Jest to lepszy wynik niż w zeszłym roku, który wyniósł 81,8%, ale słabszy niż w 2019, kiedy to świadectwo maturalne odebrało 87,5% abiturientów. Najmniej uczniów zdało egzamin maturalny z matematyki, bo 84%.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?