Matura poprawkowa 2021: WYNIKI. Kiedy będą, jak i gdzie sprawdzić?

2021-09-10 9:48
Matura poprawkowa 2021: WYNIKI. Kiedy będą, jak i gdzie sprawdzić?
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Matura poprawkowa 2021: WYNIKI. Kiedy będą, jak i gdzie sprawdzić?

Wyniki matury poprawkowej 2021 to ważna kwestia dla wszystkich, którzy liczą, że uda im się zdobyć świadectwo dojrzałości w poprawkowym terminie. Ponad 50 tysięcy osób ponownie zdawało matematykę, a zaledwie 7 tysięcy absolwentów poprawiało język polski. Są również osoby, które przystąpiły do poprawki z języków obcych. Kiedy poznacie wyniki poprawkowej matury 2021? Jak i gdzie sprawdzić? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Matura poprawkowa 2021: WYNIKI - kiedy?
  2. Poprawkowa matura 2021: WYNIKI - jak sprawdzić?

Matura poprawkowa 2021: wyniki to arcyważna sprawa dla wszystkich, którzy liczą, że uda im się zdobyć świadectwo dojrzałości w drugim terminie. Poprawkowa matura 2021 z matematyki sprawiła największy problem, więc nic dziwnego, że uczniowie z dużą niecierpliwością czekają na rezultaty. Ponad 50 tysięcy absolwentów zdawało ten właśnie przedmiot. Kiedy będą wyniki matury poprawkowej 2021? Nie będzie trzeba na nie aż tak długo czekać, bo pojawią się jeszcze w pierwszej połowie września. Teraz egzaminatorzy robią wszystko, by sprawdzić arkusze CKE tak szybko, jak tylko to możliwe, żeby uczniowie mieli jeszcze trochę czasu na złożenie papierów na wymarzoną uczelnię. Co się stanie, jeśli nie uzyska się 30 procent punktów? Wtedy egzamin dojrzałości można zdawać dopiero za rok, w maju 2022.

Rok szkolny 2021/2022 - DNI WOLNE. Ile będzie dni wolnego w szkole? [DATY]

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Matura poprawkowa 2021: WYNIKI - kiedy?

Kiedy będą wyniki matury poprawkowej 2021? Data została przedstawiona wraz z początkiem poprzedniego roku szkolnego. W oficjalnym harmonogramie, za który odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna, znajduje się informacja, że wyniki poprawkowej matury 2021 będą już 10 września. Dotyczy to zarówno matematyki, jak i języka polskiego, a także języków obcych i pozostałych przedmiotów. 

Poprawkowa matura 2021: WYNIKI - jak sprawdzić?

Jak sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2021? Dokładnie w taki sam sposób, jak miało to miejsce w przypadku wyników matur w pierwszym terminie. Czy zdaliście dowiecie się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Okręgowej Komisji Wyborczej, do której przypisana jest Wasza szkoła. W serwisie OKE wystarczy wpisać login i hasło, które otrzymaliście w szkole. 

Matura 2022 bez ustnego egzaminu! To jednak nie koniec zmian

Sonda
Matura poprawkowa 2021 - zdasz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze