Wykorzystał wirtualną rzeczywistość do zdalnej nauki! Pomysł tego nauczyciela zachwyci każdego fana gier

2020-03-26 15:10
Wykorzystał wirtualną rzeczywistość do zdalnej nauki! Pomysł tego nauczyciela spodobałby się każdemu fanowi gier
Autor: screen z https://www.youtube.com/watch?v=_T2-9MwA5JI Wykorzystał wirtualną rzeczywistość do zdalnej nauki! Pomysł tego nauczyciela spodobałby się każdemu fanowi gier

Amerykański nauczyciel postanowił wykorzystać technologię wirtualnej rzeczywistości do zdalnej nauki. Co ciekawe, uczniowie bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie.

W Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa, zostały zamknięte szkoły oraz uczelnie. Placówki oświaty postanowiły, że zajęcia będą odbywać się za pomocą internetu. W naszym kraju od 25 marca większość uczniów rozpoczęła już zdalne nauczanie głównie przez telekonferencje z nauczycielami i rozwiązywanie zadań online. W Stanach Zjednoczonych jeden z nauczycieli postanowił zachęcić uczniów do nauki matematyki w zdecydowanie bardziej innowacyjny sposób. Zorganizował zajęcia w jednej z najpopularniejszych gier komputerowych 2020 roku. Jak to zrobił? Szczegóły poniżej.

Tego jeszcze nie było! Nauczyciel w grze uczy matematyki

Uczniowie ze Stanów Zjednoczonych nie muszą wcale się nudzić w trakcie lekcji. Jeden z nauczycieli, postanowił znaleźć metodę nauczania na odległość, która pomoże uczniom skutecznie przyswoić materiał. Wykorzystał do tego wirtualną rzeczywistość i grę Half-Life: Alyx. Wystarczyło tylko zebrać uczniów i wytłumaczyć w trakcie rozgrywki kilka zagadnień matematycznych, rozpisując je w wirtualnym świecie. Half-Life: Alyx jest aktualnie najlepiej ocenianą grą 2020 roku na portalu Opencritic. Z gry mogą skorzystać użytkownicy komputerów stacjonarnych, bądź laptopów, którzy mają odpowiednie okulary VR. Zobaczcie, jak wygląda matematyka w wirtualnej rzeczywistości!

Darmowe gry na telefon [SuperNERD odc. 16]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze