Wykłady naukowe na YouTube? #zostańwdomu i sprawdz najlepszy polski kanał!

2020-03-27 18:02 PO
Projekt Alpha
Autor: Screen z filmu na YouTube: Naukowe fakty i mity z Crazy Nauka / Projekt Alpha

YouTube jest skarbnicą wiedzy! Zostań w domu i sprawdź koniecznie jeden z najlepszych, a co najważniejsze polskich kanałów, na którym znajdziesz naprawdę godne twojej uwagi wykłady naukowe. Już na ESKA.pl więcej informacji o Projekcie Alpha, który w szybkim tempie został pokochany przez widzów!

Projekt Alpha ruszył w marcu 2020 roku, a dokładnie 16.03 na potrzeby trwającej akcji #zostańwdomu. Cały projekt stworzony został dla wszystkich, którzy zostali zamknięci w domach i nie mogą chodzić do szkoły. Organizatorzy kanału zapowiadali wiele fantastycznych spotkań z naukowcami, ciekawe eksperymenty, konkursy i jak się okazuje nie kłamali! Projekt Alpha działa tak prężnie, że być może okaże się być niezbędny nawet wtedy, gdy pandemia koronawirusa się zakończy. Ten niezwykły projekt znajduje się w serwisie internetowym YouTube i skupia się na przekazywaniu wiedzy poprzez różnego rodzaju transmisje, które dotyczą wielu różnych dziedzin naukowych. Odcinki transmitowane są przez nauczycieli, o których marzy pewnie większość nastolatków. Sposób przekazywania wiedzy jest interesujący do tego stopnia, że nauka staje się przyjemnością nawet dla największych jej przeciwników. Projekt Alpha składa się już z ponad 40 filmów, z czego każdy z nich trwa minimum godzinę. Sam kanał ma już ponad tysiąc subskrypcji i jest chętnie oglądany przez widzów. Ten projekt to nic innego jak nauka zdalna w najlepszym tego słowa znaczeniu.

YouTube - Projekt Alpha

Projekt Alpha nie zwalnia tempa i co chwile publikuje nową dawkę wiedzy dla widzów. W ciągu jednego dnia pojawia się nawet kilka odcinków, które są niesamowicie ciekawe. Na kanale znajdziemy wiedzę z niemalże każdej dziedziny, a prowadzący nie boją się wyzwań i zachęcają widzów do proponowania im także własnych tematów. Założycielem Projektu Alpha jest Radek Brzózka, którego celem jest skierowanie publikowanych transmisji głównie do młodzieży ze szkół podstawowych i szkół wyższych, jednak prezentowana wiedza w odcinkach z pewnością zaskoczy także nie jednego studenta.

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze