Wszystkich Świętych 2020 - wolne 2 listopada? Czy będzie dodatkowy dzień wolny od szkoły i pracy?

Znicze
Autor: Jakub Kaminski/East News

Wszystkich Świętych tuż, tuż. Wraz ze zbliżaniem się święta wzrasta obawa, że na cmentarzach będą tłumy, co może skutkować znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Jednym z planów, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo obywatelom było wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego. Czy poniedziałek 2 listopada będzie dniem wolnym od szkoły i pracy? Sprawdź na ESKA.pl.

Wszystkich Świętych 2020 - czy będzie dodatkowy dzień wolny 2 listopada? Taki scenariusz wydawał się wysoce prawdopodobny. W związku z pandemią koronawirusa i stale zwiększającą się liczbą zakażonych nim w naszym kraju wprowadzonych zostało wiele nowych obostrzeń. Obywatele muszą między innymi zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. Wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądać organizacja 1 listopada. Czy cmentarze będą zamknięte? Jeśli nie, to jakie będą obowiązywać zasady? Czy celem uniknięcia tłumów poniedziałek 2 listopada zostanie ogłoszony dniem wolnym od pracy i szkoły? Na ten temat wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji, która miała miejsce w poniedziałek, 19 października.

Kwestia obchodzenia Wszystkich Świętych w tym roku budzi wiele emocji. Ze względu na stale rosnącą liczbę zakażonych COVID-19 jednym z zakładanych scenariuszy, o czym poinformował prezes Głównego Inspektoratu Sanitarnego, było wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego. Czy tak się stanie?

ESKA XD #006

Wszystkich Świętych 2020 - wolne 2 listopada?

Podczas poniedziałkowej konferencji Adam Niedzielski wypowiedział się na temat obchodów Wszystkich Świętych. Minister zdrowia zapowiedział, że nie ma w planach wprowadzania dodatkowego dnia wolnego od pracy i szkoły 2 listopada 2020 roku.

- Analizowaliśmy taki scenariusz, ale na chwilę obecną nie ma takiej zgody, aby taki dodatkowy dzień wolny był. Przedłużając weekend, doprowadzilibyśmy do zwiększenia liczby interakcji społecznych. To by zachęciło do podróżowania i wyjazdów - powiedział.

W tym roku Wszystkich Świętych wypada w niedzielę. Cmentarze mają pozostać otwarte, jednak zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, dobrze jednak rozkładać w czasie wizyty na grobach bliskich i nie zapominać o założeniu maseczki.

Najnowsze