Wszystkich Świętych 2020 - będzie więcej dni wolnych? To możliwy scenariusz!

2020-10-14 11:43 MK
Znicz
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Zbliża się Wszystkich Świętych. To dzień, kiedy Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, by uczcić cześć zmarłych. W dobie pandemii święto to ma wyglądać jednak zupełnie inaczej. Zaleca się, by obywatele nie tworzyli skupisk na cmentarzach, tylko zachowywali bezpieczną odległość. Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa mają być dodatkowe dni wolne. O szczegółach na ESKA.pl.

Wszystkich Świętych 2020 - dodatkowe dni wolne w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa obywatelom? Nie jest to wykluczone! Obchodzone od lat święto jest jednym z najważniejszych w roku, ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia miliony Polaków zjeżdżają w rodzinne strony, by powspominać tych, co odeszli i zapalić znicze na ich grobie. Do tej pory Wszystkich Świętych było też dobrą okazją, by spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi czy znajomymi. W dobie pandemii koronawirusa jego przebieg na pewno będzie wyglądać inaczej.

Od soboty, 10 października 2020 roku, cały kraj jest w strefie żółtej. Wiąże się to między innymi z koniecznością zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, jak również wprowadzeniem limitów podczas imprez rodzinnych. W strefie żółtej jest to 75 osób, natomiast w czerwonej 50. Zainteresowanie budzi kwestia organizacji Wszystkich Świętych. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar zapowiedział, że zespół zarządzania kryzysowego rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych, by uniknąć tłumów na cmentarzach.

ESKA XD #005

Wszystkich Świętych 2020 - dodatkowe dni wolne?

W tym roku Wszystkich Świętych wypada w niedzielę. Nie ma zatem mowy o długim weekendzie. Jak jednak na antenie Polsat News poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar, jednym z rozważanych obecnie rozwiązań jest wprowadzenie dodatkowych dni wolnych, celem rozładowania tłumów na cmentarzach.

- Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji - przyznał rzecznik GIS.

Na ten moment nie wiadomo, o których dniach mowa i kiedy potencjalne zmiany miałyby zostać ogłoszone. Śledźcie ESKA.pl.

Najnowsze