andrzejki

i

Autor: East News / LECH GAWUC/REPORTER

Wróżby Andrzejkowe 2018 - dla dzieci, seniorów, par

2018-11-29 9:12

Czy jesteście gotowi na Andrzejki 2018? Specjalnie dla was na ESKA.pl przygotowaliśmy wyjątkowe wróżby!

Andrzejki to czas wróżb i czarów, który od wielu pokoleń zachęcał do zabawy przede wszystkim młode, niezamężne dziewczęta. Chociaż dzisiaj już nie wierzymy w to, że ukochany czy oblubienica objawi nam się w tafli wody lub skórce jabłka, to nie znaczy, że nie możemy również trochę się zabawić! Standardowe wróżby dla samotnych znają wszyscy - lanie z wosku, ustawianie butów czy topienie karteczek. Co jednak z osobami starszymi, dziećmi i tym, którzy już znaleźli miłość? Czy nie mogą sobie wtedy powróżyć? Mogą! Na ESKA.pl znajdziecie zabawy przygotowane specjalnie dla nich!

Wróżby Andrzejkowe 2018 - dla dzieci

W przypadku dzieci odpowiednie są niemal wszystkie wróżby. Zarówno rzucanie skórką jabłka, jak i ustawianie butów ma sens chociaż oczywiście to dziewczynki częściej mażą o ślubie. W przypadku lania z wosku należy jednak asystować maluchom żeby nie zrobiły sobie krzywydy. 

Najdziwniejsze zwierzęta i rośliny. Co to jest?

Pytanie 1 z 10
Czym jest dziwidło olbrzymie?

Wróżby Andrzejkowe 2018 - dla par

Andrzejki są świętem singli i to głównie z myślą o samotnych pomyślana została większość wróżby. Mimo to ciągle możecie się bawić, nawet jeśli druga połówka siedzi tuż obok. Świetnie sprawdzi się zabawa w kubki - pod trzema takimi samymi miseczkami lub kubkami ukrywa się pieniążek, laleczkę i listek. Każdy z nich coś symbolizuje. Przykładowo laleczka oznacza dziecko, pieniążek majątek, krzyżyk wstąpienie do zakonu, listek szczęście. Możecie również przelewać wosk przez klucz, wróżba ta jest uniwersalna, a każdy sam interpretuje znaczenie symboli.

Nowy ZAKAZ SPRZEDAŻY! Tego w sklepach nie dostaniemy

Wróżby Andrzejkowe 2018 - dla seniorów 

Jak mogą bawić się seniorzy? Dla nich odpowiednia będzie również zabawa w kubki i lanie z wosku. Wywróżyć mogą sobie zamiast narzeczonego... liczbę wnuków!