WOŚP

i

Autor: AKPA

WOŚP

WOŚP 2024 - cel zbiórki. Na co w tym roku zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

2024-01-28 12:06

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku wzbudza ogromne emocje. Każda edycja przynosi nowe cele i wydarzenia, które wzbudzają ogromne zainteresowanie społeczności, która jednoczy się, by pomagać potrzebującym. Co roku również cel zbiórki jest inny. Na co tym razem będzie zbierać WOŚP? Sprawdziliśmy!

Coraz więcej osób zastanawia się, jaki jest cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024. Nic w tym dziwnego. Czasu do 32. edycji wydarzenia zostało coraz mniej, a Jurek Owsiak nieustannie zaskakuje nas nowymi informacjami dotyczącymi tegorocznej zbiórki i koncertów. Każdego roku fundacja wybiera konkretny cel, na który zbierane są fundusze. Dotyczą one konkretnych grup społecznych oraz instytucji medycznych, które potrzebują nowoczesnego sprzętu. Poprzednia edycja była wyjątkowa, ponieważ ekipa Jurka Owsiaka zagrała w 2023 roku dla wszystkich - dużych i małych, by wspólnie wygrać z sepsą. A na co w tym roku zbiera WOŚP? Cel jest równie ważny!

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!

WOŚP 2024 - kiedy?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024 tradycyjnie odbędzie się w styczniu. 32. edycja zbiórki będzie miała miejsce 28 stycznia 2024 roku. studio główne, z którego Fundacja WOŚP nadawać będzie transmisję telewizyjną i internetową, oraz scena koncertowa zlokalizowane zostaną na błoniach PGE Narodowego. Z kolei w mniejszych miastach oraz na wsiach wolontariusze również będą zbierać pieniądze, które pomogą w walce z sepsą. W wielu z nich odbędą się licytacje na żywo oraz występy lokalnych artystów.

WOŚP 2024 - cel

Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024, to zebranie jak największej kwoty, by zakupić specjalistyczny sprzęt, który jest niezwykle ważny w trakcie leczenia jak i diagnostyki. Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii - zbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych - podkreśla Jurek Owsiak.

Jak wynika z oficjalnych informacji, w tym roku Fundacja planuje zebrać pieniądze, by zakupić urządzenia dla diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej, rehabilitacji i torakochirgurgii.