WOŚP

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Ile zebrała WOŚP 2023? Ostateczna kwota jest rekordowa! Ogromny sukces

2023-03-31 13:26

Ostateczna kwota WOŚP 2023 jest już znana. Suma, którą udało się zebrać dzięki darowiznom, zbiorkom, licytacjom i aukcjom przerosła najśmielsze oczekiwania fundacji i stała się absolutnym rekordem wszystkich zbiórek. Sprawdziliśmy, ile dokładnie udało się zebrać podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kwota WOŚP 2023 zwala z nóg! Ostateczna kwota 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to rekord w całej historii zbiórki, który pozwoli zakupić specjalistyczny sprzęt do szpitali oraz sfinansować programy medyczne. Fundacja z Jurkiem Owsiakiem na czele po raz pierwszy w historii zagrała dla wszystkich, małych i dużych, czyli dla pacjentów i pacjentek wszystkich grup wiekowych. 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano 29 stycznia pod hasłem Żyj zdrowo w zdrowym świecie. Celem tegorocznej zbiórki była walka z sepsą. Kwota, którą udało się zebrać na WOŚP 2023 jest niemal o 20 milionów większa, niż rok temu. Już w styczniu, podczas trwania 31. finału Jurek Owsiak ogłosił, że licznik zbiórki wskazywał ponad 149 mln zł, jednak na oficjalne wyniki trzeba było poczekać nieco dłużej. Głownie ze względu na dokładne podliczenie wszystkich licytacji i aukcji.

98-latka na WOŚP przekazała wyjątkową pamiątkę. Ten gest wzrusza do łez!

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

WOŚP 2023 - ile zebrano?

W 2022 roku prezes fundacji WOŚP ogłosił, że dzięki wsparciu udało się zebrać 224 376 706,35 zł, czyli ponad 13,5 miliona złotych więcej niż w 2021 roku. Był to wówczas ogromny sukces i absolutny rekord wszystkich zbiórek. Jednak to, ile zebrano na WOŚP w 2023 robi jeszcze większe wrażenie. Okazuje się, że suma jest niemal o 20 mln złotych większa, niż rok temu.

Ile WOŚP bierze dla siebie? Kwota i rozliczenia ujawnione!

WOŚP 2023 - ostateczna kwota

Prezes Fundacji Jurek Owsiak ogłosił ostateczną kwotę, którą udało się zebrać podczas 31. finału. Tegoroczna zbiórka WOŚP 2023 przebiła wszystkie dotychczasowe, a było ich już 31. Podczas konferencji prasowej podano oficjalną sumę wszystkich darowizn, zbiórek, aukcji i licytacji. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 znalazło się 243 259 387,25 zł. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE