WOŚP 2023

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

WOŚP 2023 - zapisy na ostatnią chwilę. Czy można i jak zostać wolontariuszem?

2023-01-17 9:39

Już 29 stycznia, w niemal wszystkich miejscowościach w kraju, będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP, którzy będą zbierać datki na 31. finał. Setki tysięcy ludzi, wyposażonych w specjalne, tekturowe puszki, będą zbierać datki, które zasilą konto WOŚP, a następnie sfinansują zakup specjalistycznego sprzętu. Sprawdziliśmy, do kiedy można zgłaszać swoją chęć zostania wolontariuszem i w jaki sposób należy to zrobić.

Wolontariusze WOŚP, co roku dbają o to, by uliczną kwestę zakończyć z jak największą sumą w puszce, która pomoże w zakupie specjalistycznego sprzętu do szpitali. Choć rejestracja sztabów już się zakończyła, to każdy, kto chce pomóc w zbiórce i zastanawia się jak zostać wolontariuszem podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadal może to zrobić. Ciągle istnieje możliwość zgłoszenia się do ulicznej kwesty i dołożenia swojej cegiełki do wielkiego finału. Ze wszystkich zgłoszeń, które wpłynęły, zaakceptowane zostały aż 1 652 sztaby, które znajdują się na terenie 25 krajów. Miejsc jest sporo, a rejestracja wolontariuszy powoli dobiega końca. Jak co roku, odbędzie się tradycyjna kwesta na ulicach miast. Setki tysięcy wolontariuszy wyposażonych w specjalne, tekturowe puszki będą zbierać datki, które zasilą konto WOŚP, a następnie sfinansują zakup specjalistycznego sprzętu. 31. finał odbędzie się 29 stycznia. W tym roku hasło przewodnie brzmi: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!. Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć zbiórkę i wrzucić kilka złotych do kolorowych puszek wolontariuszy otrzyma od nich naklejki w kształcie serca - loga Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2023 - ta aukcja przebiła wszystkie. Ten gest robi furorę!

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

WOŚP 2023 - kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać każda osoba pełnoletnia, ale również dzieci, jeśli ich opiekun prawny wyrazi na to zgodę. Kwestować mogą również firmy.

WOŚP 2023 - jak zostać wolontariuszem?

Osoby, które chcą kwestować i okazać wsparcie podczas 31 finału powinni wejść na stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ i wypełnić formularz. Aby się zgłosić można również wybrać się do najbliższego Sztabu w swojej okolicy.

WOŚP 2023 - kiedy? Jaki jest cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

WOŚP 2023 - wolontariat

Wiele osób zastanawia się, do kiedy można zgłosić się na wolontariat WOŚP 2023. Choć w wielu miejscach sztaby zakończyły już nabór, ponieważ ilość chętnych przerosła ich oczekiwania, to są jeszcze sztaby, które poszukują wolontariuszy. W wielu miejscach rekrutacja trwa do 20 stycznia.