WOŚP

i

Autor: Piotr Hukalo/East News

WOŚP 2022 - CEL i DATA. Na co w tym roku zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

2022-01-29 14:12

W 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra po raz 30! Organizacja Jurka Owsiaka nie zwalnia tempa i kolejny rok zbiera potrzebne fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali. Kiedy dokładnie odbędzie się Finał WOŚP 2022? Jaki jest tegoroczny cel zbiórki? O tym na co zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy warto wiedzieć!

WOŚP 2022 - CEL i DATA. Na co w tym roku zbiera Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Kiedy jest finał WOŚP? Rok temu organizacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Łącznie udało się zgromadzić ponad 210 813 830 złotych i jak się okazuje padł kolejny rekord! Czy podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uda się pobić tę sumę? Tego dowiemy się już niebawem. Przypomnijmy, że pierwszy w historii Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. Pierwsza zbiórka dotyczyła chorób serca, a łączna zebrana kwota wyniosła nieco ponad 2 mln zł. Jak będzie w 2022 roku podczas 30. Finału WOŚP? Sprawdźcie poniżej, najważniejsze informacje na ten temat.

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

WOŚP 2022 - DATA

Kiedy jest WOŚP 2022? Kiedy jest 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Data jest już znana! WOŚP z Jurkiem Owsiakiem na czele, zagra w niedzielę 30 stycznia 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2022 - skarbonki. Jak i gdzie można wrzucić pieniądze?

WOŚP 2022 - CEL

Na co w 2022 roku zbiera WOŚP? Jaki jest cel zbiórki? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. Finał odbędzie się pod hasłem Przejrzyj na oczy, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Celem w tym roku, jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. Za zebraną darowiznę, fundacja Jurka Owsiaka zakupi między innymi:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne
Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?