WOŚP 2021 - rejestracja na wolontariat. Do kiedy można się zgłaszać? Jak wysłać zgłoszenie?

2020-12-11 12:06 Ewelina Kulasza
WOŚP
Autor: WBF WOŚP

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w 2021 roku. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można zostać wolontariuszem. W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie wazne pytania. 29. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami!

Spis treści

  1. WOŚP 2021 - rejestracja na wolontariat
  2. WOŚP 2021 - obowiązki wolontariusza

WOŚP 2021 już niedługo! Popularna kwesta odbędzie się tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia. To zdecydowanie największa zbiórka charytatywna, która co roku odbywa się nie tylko w Polsce, ale również w wielu zakątkach świata - nawet w Stanach Zjednoczonych. Tym razem wielki finał przypada na 31 stycznia 2021 roku, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla chorych i potrzebujących po raz 29. Jednodniowa zbiórka publiczna, odbywa się tym razem dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Przypomnijmy, że 28. Finał WOŚP, który odbył się 12 stycznia, zakończył się wynikiem 186 133 610,66 PLN. Celem zbiórki w 2020 roku, było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W wielki Finał WOŚP, włączyło się wtedy około 1750 sztabów - w tym ponad 100 poza granicami naszego kraju.

Wiele osób ciekawi to, w jaki sposób można zostać wolontariuszem. Rejestracja na finał WOŚP jest bardzo prosta, a zaangażowanie się w akcje z pewnością przyniesie dużo radości!

WOŚP 2021 - rejestracja na wolontariat

Do kiedy można zarejestrować się na wolontariat WOŚP? Wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może zostać każdy, kto chce zrobić dobry uczynek! Można zostać nim w bardzo łatwy sposób, wypełniając formularz przez internet. Aby zostać wolontariuszem, należy mieć ukończone 18 lat. Następnie wchodzimy na stronę iWolontariusz i dołączamy do Sztabu, który znajduje się w bliskiej okolicy. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, spokojnie! Konto w serwisie może założyć Ci Twój rodzic lub opiekun i wspólnie możecie stać się częścią ekipy 29. finału WOŚP. Firmy również mogą zgłosić się do pomocy, poprzez zarejestrowanie puszki, która będzie stała w danej instytucji lub w czasie jakiegoś wydarzenia. Rejestracja wolontariuszy rozpoczęła się na początku listopada 2020 roku i nadal trwa!

WOŚP 2021 - obowiązki wolontariusza

Bycie wolontariuszem to super sprawa! Wystarczy przede wszystkim mieć uśmiech na twarzy i olbrzymie, gorące serce. Każdy wolontariusz dostaje pakiet startowy w postaci puszki, koszulki, identyfikatora i serduszek. Wolontariusz nie wchodzi do mieszkań i domów, zbiera pieniądze do puszek w wyznaczonym miejscu. Jest przede wszystkim uczciwy!

Zaczynamy przygotowania do 29 finału WOŚP w Olsztynie
Najnowsze