WOŚP 2020 - jak zostać wolontariuszem?

2019-12-15 11:36 A.D.
WOSP 2020
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już ruszyła. Finał akcji odbędzie się w styczniu 2020, jednak przygotowania do niego trwają w najlepsze. Już teraz możecie wesprzeć WOŚP poprzez licytacje Allegro lub zgłaszając się do pomocy w sztabie! Wolontariusze zawsze są mile widziani, jednak ważne, by szybko podjąć decyzję, czy chcecie do nich dołączyć. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 to wyjątkowe wydarzenie cykliczne, którego finał w 2020 roku będziemy obchodzić po raz 28! Niektórzy z nas nie pamiętaj już czasów, gdy wolontariusze nie wychodzili na ulicę uzbrojeni w puszki i uśmiechy, by zbierać pieniądze na szczytne cele. Do tej pory pomagano dzieciom z całego kraju i wspierano szpitale, którym brakowało niezbędnego sprzętu medycznego. WOŚP wspierać może każdy niezależnie od wieku i tego, ile ma pieniędzy. Wpłacać możemy na wiele sposobów, z których najpopularniejszymi są: udział w licytacjach, wysyłanie SMSów i oczywiście wrzucanie do puszki. Jeśli to jednak dla nas za mało, to zawsze możemy dołączyć do grona wolontariuszy. Niezależnie od naszego wieku zostaniemy ciepło powitani przez członków sztabu. Pomoc potrzebna jest już teraz - przygotować trzeba puszki, ustalić miejsca zbiórek i oczywiście zadbać o oprawy finałów, które odbywać będą się w całej Polsce. Jak zostać wolontariuszem? Odpowiedz na to pytanie, znajdziecie w tym artykule!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 - jak się zgłosić? 

Zgłaszać możecie się bezpośrednio do organizatorów sztabów w waszych rejonach. Zazwyczaj mają swoje umiejscowienie w szkołach, więc warto zapytać o to nauczyciela. Dla chętnych stworzono również specjalny podręcznik. Możecie go przeczytać na stronie www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy.

Najnowsze