World Wide Web - 30. rocznica stworzenia WWW w Google Doodle 12.03.2019

2019-03-12 14:49
Google Doodle 12.03
Autor: Google 30. rocznica powstania WWW

Google Doodle świętują 30. rocznicę stworzenia WWW. Jaka jest historia sieci, bez której dziś trudno nam wyobrazić sobie codzienne życie? World Wide Web to coś, co na zawsze zmieniło świat. Nic dziwnego więc, że z okazji 30. urodzin World Wide Web Google stworzyło specjalną grafikę!

World Wide Web to idea brytyjskiego inżyniera i naukowca sir Tima Bernersa-Lee. To własnie on w marcu 1989 roku napisał projekt oparty na aplikacji i bazie danych o nazwie ENQUIRE, którą kilka lat wcześniej stworzył na własny użytek. Ten pomysł był początkiem sieci, która dziś towarzyszy nam w życiu codziennym. Właśnie z tej okazji Google przypomniało o 30. urodzinach WWW tworząc specjalną grafikę Google Doodle.

Przeczytaj także: Śmieszna wersja piosenki Weź nie pytaj Pawła Domagały HITEM Internetu. To hymn matek!

World Wide Web w Google Doodle

Google Doodle na 30. rocznicę powstania WWW zobaczyć możemy na głównej stronie wyszukiwarki 12 marca 2019 roku. W ten sposób Google chciał przypomnieć o tej ważnej rocznicy. Pomysł powstania WWW zrewolucjonizował cały świat. 

Co to World Wide Web?

World Wide Web jest hipertekstowym, multimedialnym i internetowym systemem informacyjnym, który oparty jest na publicznie dostępnych, otwartych standardach IETF i W3C. WWW jest usługą sieciową. Ze względu na ogromną popularność często błędnie nazywana jest Internetem. Jednak WWW i Internet to dwa różne pojęcia, których nie wolno używać zamiennie. WWW jest bowiem częścią Internetu, który rozwija się już od lat 60. 

Istnieje zaledwie kilka odkryć, które tak mocno zrewolucjonizowały świat, a tym, które miało największy wpływ na współczesne czasy jest bez wątpienia koncept WWW 

- podkreśla Jeff Jaffe, prezes World Wide Web Consortium.

Najnowsze