Wiosna

i

Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Wiosna nadciąga do Polski! Nawet 20 stopni na plusie. Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było

2023-03-19 15:08

Uderzenie wiosny przed nami. Jak zapowiadają synoptycy, to już prawdopodobny koniec zimy. Po długotrwałej fali chłodu, która zdominowała pierwszą połowę marca, w drugiej połowie miesiąca ma przyjść tak bardzo wyczekiwane przez wszystkich ocieplenie. Na termometrach zagoszczą temperatury przekraczające nawet 20 stopni Celsjusza!

Pogoda w marcu - wiosna zbliża się wielkimi krokami! Zima 2023 dała nam mocno popalić. Po krótkotrwałym ociepleniu, które miało miejsce w pierwszych dniach nowego roku, do Polski nadciągnęła fala chłodu, która utrzymywała się właściwie do połowy marca. Miesiąc okrzyknięto nawet najchłodniejszym od lat. Jak wynika z prognoz długoterminowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatury w marcu kształtowały się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Najnowsze raporty mówią jednak o tym, że zima zacznie odpuszczać, a do Polski nadciągną masy ciepłego powietrza z południa kontynentu. Zgodnie z przewidywaniami na południu Europy, między innymi w Hiszpanii, mowa o pierwszej w tym roku fali upałów. W Polsce co prawda trudno jeszcze mówić o lejącym się z nieba żarze, ale pogoda na najbliższe dni kształtuje się bardzo optymistycznie. Przed nami uderzenie ciepła i utrzymująca się dłużej niż dwa czy trzy dni wiosenna aura.

Wiosna 2023 - pierwszy dzień: kiedy i o której godzinie wypada?

Shake Your Eska #28 | Wolf

Pogoda w marcu. Uderzenie wiosny!

To pierwszy w tym roku wybuch wiosny! Po długim okresie ochłodzenia do Polski nadciągną masy ciepłego powietrza z południa Europy. Jak dowiadujemy się z prognoz, na termometrach będzie można spodziewać się nawet 20 stopni na plusie. Po ciepłym wtorku czeka nas ochłodzenie, jednak krótkotrwałe. Wysokie temperatury powrócą już w piątek i utrzymają się nie tylko przez weekend, ale również przez cały kolejny tydzień. Szczególnie "upalnie" zapowiada się środa, 22 marca. Eksperci przewidują tego dnia nawet 20 stopni na plusie. To więcej niż 1 stycznia, gdy w najcieplejszym momencie dnia termometry pokazały ich 18.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?