Wigilia 2022 - którą świąteczną potrawą jesteś? QUIZ

2022-12-23 13:04
Wigilia
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Wigilia i Boże Narodzenie to prawdziwa magia! Tego dnia w wielu domach panuje radość, a na stole jest dużo jedzenia. Każdy ma swoją ulubioną potrawę wigilijną. Dla jednych jest to barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, a dla innych bigos. Którą potrawą wigilijną jesteś właśnie Ty? Sprawdź to w naszym quizie. Dobra zabawa gwarantowana!

Wigilia 2022 nadchodzi wielkimi krokami. W domach wielu Polaków trwają intensywne przygotowania do tegorocznych świąt. Ubierane są choinki, przystrajane wnętrza, a nawet ogrody przed posiadłościami. Nie można zapomnieć również o pakowaniu prezentów i szaleństwach w kuchni. Lepienie uszek pieczenie strucli makowych i dekorowanie pierników, to dopiero frajda! Wigilia i Boże Narodzenie niosą za sobą wiele tradycji i jedną z nich jest właśnie dwanaście potraw, które powinny znaleźć się na stole 24 grudnia. Należą do nich między innymi: czerwony barszcz z uszkami, ryba po grecku, karp, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie na różne sposoby, piernik, strucla makowa, kutia, a nawet kompot z suszonych owoców. Co ciekawe, u większości osób na stole gości również sałatka jarzynowa, zwana także wielowarzyną.

Każdy z nas ma swoje ulubione danie, które ze smakiem wcina podczas grudniowych świąt. W ramach zabawy rozwiąż nasz quiz i sprawdź, którą potrawą wigilijną jesteś. Wynik może Cię zaskoczyć!

Wigilia 2020 - którą świąteczną potrawą jesteś?

Pytanie 1 z 7
Który zapach najbardziej kojarzy Ci się ze świętami?
Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze