Wigilia 2020 - którą świąteczną potrawą jesteś? QUIZ

2020-12-25 13:31
Wigilia
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Wigilia i Boże Narodzenie to prawdziwa magia! Tego dnia w wielu domach panuje radość, a na stole jest dużo jedzenia. Każdy ma swoją ulubioną potrawę wigilijną. Dla jednych jest to barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, a dla innych bigos. Którą potrawą wigilijną jesteś właśnie Ty? Sprawdź to w naszym quizie. Dobra zabawa gwarantowana!

Wigilia 2020 nadchodzi wielkimi krokami. W domach wielu Polaków trwają intensywne przygotowania do tegorocznych świąt. Ubierane są choinki, przystrajane wnętrza, a nawet ogrody przed posiadłościami. Nie można zapomnieć również o pakowaniu prezentów i szaleństwach w kuchni. Lepienie uszek pieczenie strucli makowych i dekorowanie pierników, to dopiero frajda! Wigilia i Boże Narodzenie niosą za sobą wiele tradycji i jedną z nich jest właśnie dwanaście potraw, które powinny znaleźć się na stole 24 grudnia. Należą do nich między innymi: czerwony barszcz z uszkami, ryba po grecku, karp, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie na różne sposoby, piernik, strucla makowa, kutia, a nawet kompot z suszonych owoców. Co ciekawe, u większości osób na stole gości również sałatka jarzynowa, zwana także wielowarzyną.

Każdy z nas ma swoje ulubione danie, które ze smakiem wcina podczas grudniowych świąt. W ramach zabawy rozwiąż nasz quiz i sprawdź, którą potrawą wigilijną jesteś. Wynik może Cię zaskoczyć!

Pogoda na święta. Czy spadnie śnieg?
Najnowsze