Wielkie kolędowanie z Polsatem 2019 - kto wystąpi podczas koncertu?

2019-12-23 15:44 MK
Kolędowanie
Autor: materiały prasowe

Święta to magiczny okres, pełen rodzinnej atmosfery, zapachu aromatycznych przypraw i… kolęd oczywiście! Jak co roku w Telewizji Polsat chcemy w ten szczególny czas być blisko widzów, dlatego w Wigilię Bożego Narodzenia zaprasza do wspólnego kolędowania z Polsatem wraz ze wszystkimi najbardziej znanymi artystami w Polsce. Kto wystąpi? Sprawdź na ESKA.pl!

Wigilijne kolędowanie to już tradycja Polsatu od 12 lat! 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia na antenie stacji usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu najpopularniejszych artystów, m.in.: Ireny Santor, Justyny Steczkowskiej, Edyty Bartosiewicz, Pawła Domagały czy Sebastiana Karpiel-Bułeckiego.

Kolędowanie w Polsacie rozpocznie się o godz. 12:45 od wigilijnego koncertu z Fundacją POLSAT. W świąteczny i rodzinny nastrój wprowadzą nas: Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem, Sławomir z żoną Kajrą oraz podopieczni Fundacji POLSAT. Artyści wspólnie zaśpiewają m.in. „Przybieżeli do Betlejem” i „Do szopy hej pasterze”. Oprawę koncertu wzbogacą tradycyjne, polskie elementy – pojawią się tzw. „Dziady”, czyli Anioł, Śmierć, Turoń, Niedźwiedź i Pastuszek z gwiazdą. Co warte dodania - tradycja kolędowania Dziadów znalazła się na liście Dziedzictwa Niematerialnego.

O godz. 16:45 pokazane zostanie „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”. Widzowie zaproszeni zostaną do XVII–wiecznego barokowego kościoła pokamedulskiego w Warszawie. Jego szczególny klimat tworzą zabytkowe zdobienia - stiukowa dekoracja rokokowa oraz cenne obrazy. W zakrystii na sklepieniu znajdują się malowidła z drugiej połowy XVII wieku autorstwa M. A. Palloniego, nadwornego malarza Jana III Sobieskiego. Kolędników powita sam proboszcz parafii Wojciech Wójtowicz.

Wielkie kolędowanie z Polsatem - kto wystąpi?

Wśród kolędujących pojawią się artyści znani widzom w każdym wieku. W tym wielopokoleniowym składzie znajdą się: Irena Santor, Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Paweł Domagała, bracia Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka i inni. Solo lub w duetach zaprezentują kilkanaście najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Usłyszymy na przykład poruszającą kolędę „Jezus Malusieńki” wykonaną przez niespotykany do tej pory duet - Edytę Bartosiewicz i Pawła Domagałę. Pojawią się także wyjątkowe muzyczne aranżacje – jak na przykład „Gore gwiazda” w wykonaniu Kamila Bednarka, który zaśpiewa pastorałkę w typowym dla siebie stylu reggae. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta. Widzowie będą mieli okazję zajrzeć także do bożonarodzeniowej szopki, aby ponownie przeżyć cud narodzin Jezusa Chrystusa, otoczonego przez żywe zwierzęta. Niektóre z nich przemówią nawet ludzkim głosem!

Tego dnia przypomniane zostaną także koncerty z poprzednich lat, które zarejestrowane zostały w kościołach w Świętej Lipce, Warszawie i na Jasnej Górze. Kolędowanie z Polsatem to ponad siedem godzin najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które – towarzysząc widzom Polsatu - idealnie podkreślają magię świąt.

Najnowsze