Wielkanoc 2020 - pogoda. Jaka prognoza na święta wielkanocne?

2020-04-13 11:02 MK
Pisanki
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. I choć w tym roku będziemy je obchodzić zupełnie inaczej, niż dotychczas, wiele osób zastanawia się, jaka pogoda będzie panowała za oknem podczas tego wyjątkowego czasu. Tym bardziej, że marzec wielokrotnie zaskoczył, między innymi opadami śniegu. Na ESKA.pl dowiecie się, jaką pogodę na Wielkanoc 2020 przewiduję meteorolodzy. Czy Wielkanoc przypominać będzie bardziej Boże Narodzenie? Sprawdźcie koniecznie!

Pogoda na Wielkanoc 2020 to dla wielu milionów Polaków kluczowa kwestia. W ostatnich dniach, pogoda mocno nas ona zaskakuje. Gdy wydawało się, że zima minęła bezpowrotnie i możemy spodziewać się jedynie ciepłych dni, temperatura znacznie spadła, a w wielu polskich miejscowościach pojawił się śnieg. Zrodziło to obawy, że również w Wielkanoc będziemy mieli z nim do czynienia. Co na ten temat mówi pogoda długoterminowa?

Tegoroczna Wielkanoc zapowiada się zupełnie inaczej. Wskutek panującej na świecie pandemii koronawirusa, Polacy nie pójdą ze święcić pokarmów w Wielką Sobotę, a uczestnictwo w mszy świętej nie będzie obowiązkowe. I choć trzeba będzie pozostawać w domu, wiele osób ma nadzieję na to, że za oknem będzie można oglądać typowe dla wiosny widoki. Czy już wkrótce będziemy mogli schować do szafy ubrania zimowe i zamienić je na wiosenne? Pogoda na Wielkanoc może być sporym zaskoczeniem!

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Wielkanoc 2020 - pogoda

Czy Wielkanoc 2020 obędzie się bez opadów śniegu? To pytanie zadają sobie wszyscy zaniepokojeni tym, co widzą za oknem ludzie. Oczywiście najdokładniejsza prognoza pogody to ta przewidywana na kilka dni przed, jednak meteorolodzy twierdzą z wyprzedzeniem, że w Wielkanoc nie powinniśmy spodziewać się wysokich temperatur, jak również obawiać się opadów śniegu. Przewidywana temperatura to około 12-14 stopni Celsjusza.

Życzenia Wielkanocne 2020
Najnowsze