Wielka tajemnica Michaela Jacksona ujawniona! Niektórzy o tym nie wiedzieli

i

Autor: screen from video: Michael Jackson - Smooth Criminal (Official Video) / Michael Jackson Wielka tajemnica Michaela Jacksona ujawniona! Niektórzy o tym nie wiedzieli

SEKRET ZDRADZONY

Wielka tajemnica Michaela Jacksona ujawniona! Niektórzy o tym nie wiedzieli

2024-02-24 11:48

Michael Jackson szokował, zaskakiwał, ale również wprowadzał innowacje, o których inni artyści nawet nie śnili. Wszyscy byli w szoku po obejrzeniu teledysku do hitu "Smooth Criminal". Artysta wykonał popisowy numer sprawiając, że naukowcy nie mogli zasnąć. Z wyprostowanymi plecami, z nogami płasko położonymi do podłoża, pochylił się pod kątem 45 stopni. Wielu tancerzy próbowało powtórzyć ten choreograficzny trik, ale nieskutecznie z narażeniem swojego zdrowia. Jackson wtedy zaprzeczył tym grawitacji!

Spis treści

  1. Michael Jackson oszukał grawitację
  2. Michael Jackson - tajemnica ujawniona

Taniec Michaela Jacksona do dziś budzi zachwyt, podziw i nawet niedowierzanie wśród tysięcy osób. Co ciekawe, niegdyś zwracał uwagę naukowców, którzy ze zdziwieniem patrzyli na to, jak król muzyki popularnej oszukuje grawitację. Swego czasu badacze zagłębili się w ten temat i postanowili sprawdzić pamiętny taniec z hitu "Smooth Criminal". Nie chodzi o "księżycowy chód", a moment, gdy artysta przechyla się pod kątem 45 stopni, a po chwili się prostuje. Wszystko to przy jednoczesnym trzymaniu stóp płasko na ziemi. Z przekonaniem uważali, że człowiek nie jest w stanie się tak pochylić, a każde próby mogą zakończyć się kontuzją. Temat pochylenia, jakie zaprezentował Michael Jackson powrócił, bo jeden z jego dublerów pokazał ten trik na platformie z krótkimi filmikami. Wygląda to znakomicie, ale efekt nie kryje się wyłącznie w talencie króla muzyki popularnej!

Michael Jackson ŻYJE i ma się dobrze? Te teorie o śmierci artysty MROŻĄ krew w żyłach!

MAX ON AIR - MICHAEL JACKSON, MATA, TAYLOR SWIFT

Michael Jackson oszukał grawitację

Uczeni spędzili wiele godzin nad sprawdzaniem grawitacyjnego triku wykonywanego przez Michaela Jacksona. Przekonywali, że bardzo rozciągnięty człowiek samoistnie przy prostych plecach i nogach na podłożu, może nachylić się maksymalnie pod kątem 30 stopni. To i tak jest już dużym osiągnięciem. Efektem badania ma być praca zatytułowana: "W jaki sposób Michael Jackson rzucił wyzwanie naszemu rozumieniu biomechaniki kręgosłupa?", który pojawił się na łamach czasopisma naukowego Journal of Neurosurgery. Jednogłośnie ustalono, że w momencie, gdy człowiek pochyla się do przodu z wyprostowanymi plecami, to mięśnie kręgosłupa mają za zadanie podtrzymać ciało. I tak też się dzieje. Z kolei, gdy środek ciężkości przesuwa się na dolną część ciała, a konkretniej na kostki nóg, później siła przenosi się na ścięgno Achillersa oraz łydkę, co już jest ogromnym przeciążeniem i człowiek nie jest w stanie tego wytrzymać. Skończy się to upadkiem. Przekonywali, że nawet, gdyby Michael Jackson był świetnie rozciągnięty, to nie byłby w stanie naturalnie się tak nachylić. 

Michael Jackson - tajemnica ujawniona

Michael Jackson według wielu osób wyprzedził swoje czasy pod względem muzycznym. Nie brakuje opinii, że gdyby dziś wydał swoje kawałki, to cieszyłyby się one ogromną popularnością zajmując pierwsze miejsce na listach hitów. Artysta oprócz muzyki, słynął z wyjątkowej jak na tamte czasy reżyserii teledysków, ale także pomysłów na realizację swoich występów na żywo. Gdy zaprezentował antygrawitacyjny taniec w swoim klipie, nikt przez wiele lat nie sądził, że sekret tkwi w butach. Opatentował własny projekt buta, przez który naukowcy nie spali po nocach.

W obcasach umieszczono specjalny zaczep, który zgodnie z opisem w urzędzie patentowym, przyczepia tancerza do podłogi. Zaczep natomiast uruchamiany jest za pomocą przesunięcia stopy tancerza w bucie do przodu. W taki też sposób udawał się taniec antygrawitacyjny! Aczkolwiek eksperci są zdania, że zwyczajni ludzie, nawet z tym obuwiem, nie daliby rady tak się nachylić. Przekonywali, że potrzeba dużo ćwiczyć, rozciągnąć mięśnie tułowia oraz brzucha. Eksperci jednocześnie w rozmowie z CNN zaapelowali, by nie próbować powtórzyć ruchów Jacksona w domu. Przed wykonaniem potrzebny jest intensywny trening.

Listen on Spreaker.