Wiatr, burze i deszcz ze śniegiem. Jesień atakuje z mocnym uderzeniem!

2022-09-26 11:19
Parasolka
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Po silnym ochłodzeniu przyszło wyczekiwane przez wielu ocieplenie. Na termometrach ponownie pojawiły się wartości przekraczające 20 stopni Celsjusza. Radość z powrotu ciepła nie będzie jednak trwać długo. Synoptycy przedstawili prognozy na najbliższe dni. Przed nami wiatr, burze, a nawet deszcz ze śniegiem.

Jesień zadomowiła się u nas na dobre. Właściwie już z początkiem września do Polski nadciągnęło silne ochłodzenie, które mocno zaskoczyło nawet samych ekspertów pogodowych. Synoptycy oficjalnie przyznali, że tak zimnej pierwszej połowy tego miesiąca nie było od 14 lat. W Białymstoku w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniosła zaledwie... 9 stopni. Niewiele cieplej było w innych miastach Polski. Przełomowy okazał się być weekend 17-18 września, kiedy to w górach odnotowano pierwszy śnieg w tym sezonie. Nadejście antycyklonu Stefan przyniosło jednak poprawę pogody. Wskaźniki na termometrach ponownie pokazały wartości zbliżające się, a nawet przekraczające 20°C. Wzrostowi temperatury w dzień towarzyszyły natomiast przymrozki w nocy. Synoptycy zapowiedzieli już, co czeka nas w tym tygodniu. Mało kto będzie zadowolony.

To NAJZIMNIEJSZY wrzesień od ponad dekady. Będzie jeszcze gorzej!

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Wiatr, burze i śnieg - pogoda

Chociaż na początku tego tygodnia w niektórych regionach Polski wciąż będzie ciepło, tak z każdym dniem warunki pogodowe będą mniej korzystne. Nowy tydzień przywita nas przelotnymi opadami deszczu, a od wschodniego Pomorza i Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę możliwe będą słabe burze. W Tatrach natomiast prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Jak podaje IMGW, pogodę w Polsce nadal kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego sprowadzający wilgotne powietrze z północy. Pod koniec tygodnia powinniśmy być jednak przygotowani na silniejszy wiatr.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze