WhatsApp zniknie z niektórych smartfonów. Sprawdź, czy twój jest na tej liście!

2019-10-01 16:43 MK
WhatsApp
Autor: Natalia Seliverstova/Sputnik/East News

To może być wielkie zaskoczenie dla wszystkich korzystających z komunikatora WhatsApp! Otóż, jak się okazuje, aplikacja będąca własnością Facebooka nie będzie wkrótce dostępna dla smartfonów posiadających konkretne systemy operacyjne. Prawdopodobnie ma to związek z nieopłacalnością. Poznaj szczegóły już teraz na ESKA.pl i dowiedz się, czy w dalszym ciągu będziesz mógł korzystać z WhatsAppa bez problemów.

WhatsApp zniknie z niektórych telefonów - taką informację podali przedstawiciele popularnego na całym świecie komunikatora, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, jak i wysyłanie wiadomości tekstowych. Na chwilę obecną, z aplikacji korzysta kilka milionów osób. Niektórzy z nich obsługują ją jednak na starszych systemach operacyjnych. Właśnie to jest powodem planowanych zmian, które mają wejść w życie już niebawem, bo 1 lutego 2020 roku. O co dokładnie chodzi? Dlaczego WhatsApp nie będzie działał tak, jak dotychczas?

WhatsApp nie działa - dlaczego?

Zarządzający komunikatorem WhatsApp podjęli decyzję o tym, by porzucić współpracę z wybranymi systemami operacyjnymi Android oraz iOS oraz w całości z firmą Microsoft. Jak wynika z oficjalnego oświadczenia, po 1 lutego 2020 roku, użytkownicy systemu Android 2.3.7 i starszych, jak również iOS 8, nie będą mogli tworzyć nowych kont, ani weryfikować istniejących. Co więcej, aplikacja nie będzie także dostępna w sklepie Microsoft Store. Powodem jest prawdopodobnie nieopłacalność w inwestowanie w nowe wersje dla nieco przestarzałych systemów.

Przedstawiciele WhatsApp zachęcają swoich użytkowników, by ci zaktualizowali swoje obecne systemy operacyjne do nowszych, dostępnych wersji.

Najnowsze