WhatsApp - ukryte opcje. 5 sztuczek, o których nikt jeszcze nie wie!

2019-08-18 11:45
WhatsApp - ukryte opcje. 5 sztuczek, o których nikt jeszcze nie wie!
Autor: Heline Vanbeselaere / Reporters Reporters / STG / EAST NEWS WhatsApp - ukryte opcje. 5 sztuczek, o których nikt jeszcze nie wie!

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów w ostatnim czasie. W bardzo prosty sposób można do kogoś zadzwonić, wysłać wiadomość, zdjęcie, film, gifa czy chociażby nagranie audio. Szacuje się, że z aplikacji korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników. Wiele osób jednak nie wie, że na WhatsAppie są ukryte opcje! Jakie dokładnie? Przekonajcie się na ESKA.pl i wypróbujcie na swoim urządzeniu!

WhatsApp - ukryte opcje mogą was zaskoczyć, jeśli korzystacie z tego komunikatora. Nie są one tak widoczne, a na pewno mogą się przydać. Szacuje się, że z aplikacji na całym świecie korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników. Piszemy tutaj o osobach aktywnych, stale korzystających z tej apki. Nie wiadomo, jak wielu jest Polaków używających WhatsAppa w codziennym życiu, jednak na pewno z każdym dniem coraz więcej.

WhatsApp - ukryte opcje

Praktycznie każdy wie, co to jest WhatsApp Messenger. Praktycznie każdy korzysta z tego komunikatora, a jeśli nie, to prędzej czy później zacznie. Aplikacja, która jest częścią rodziny Facebooka jest na fali popularności. W bardzo prosty sposób za jej pośrednictwem możemy wysyłać wiadomości, dzwonić, wysyłać zdjęcia, filmy, gify, nagrania audio czy chociażby określać swoje położenie. Wiele osób jednak nie wie, że po aktualizacji aplikacji z zielono-białym logo pojawiło się kilka ciekawych, ukrytych opcji. Komunikując się ze znajomymi bądź rodziną możecie skorzystać z następujących sztuczek:

  • WhatsApp na komputerze

Bateria w telefonie bądź tablecie rozładowana? Możecie przełączyć WhatsAppa na komputer! Wystarczy w głównym menu kliknąć trzy pionowe kropki i przejść do WhatsApp Web. W naszym urządzeniu uruchomi się aparat ze skanerem QR. Należy zeskanować kod ze strony internetowej: web.whatsapp.com i gotowe!

  • Napisz pogrubioną czcionką, kursywą lub przekreśl tekst

W WhatsApp możesz formatować zaznaczoną część tekstu w wiadomościach. Ze wszystkich możliwości możecie skorzystać wpisując znaki specjalne:

- Kursywa - aby jej użyć należy użyć "_". Przykład:
_tekst_

Pogrubienie - aby pogrubić tekst, wstaw gwiazdkę po obu stronach tekstu:
*tekst*

Przekreślenie - Aby przekreślić tekst w wiadomości, wstaw tyldę po obu stronach tekstu:
~tekst~

Krój stały (monospace) - Aby Twój tekst pojawił się pisany krojem stałym, wpisz trzy znaki ` przed i po wiadomości:
```tekst```

  • Edycja obrazów na WhatsApp

Nie potrzebujecie osobnych programów do edycji zdjęć. Wszystko wkrótce (po kolejnej aktualizacji) zrobicie za pośrednictwem WhatsAppa. Będzie można przycinać zdjęcie, obracać, dodawać tekst obrazy czy naklejki.

  • Tapeta w komunikatorze

Znudziło Was kremowe tło w czasie pisania z drugą osobą? Możecie ustawić tapetę, która zawsze będzie Wam towarzyszyć! Wystarczy wejść w rozmowę, kliknąć w górnym prawym oknie, a następnie przejść do "Tapeta".

  • Zmiana rozmiaru czcionki

Możecie powiększyć czcionkę w Waszym komunikatorze. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć w trzy pionowe kropki, wejść w ustawienia > Czaty > Rozmiar czcionki. Bedziecie mieć do wyboru 3 różne opcje: mała, średnia i duża.

Najnowsze